Το πάλεψε ο Νηρέας στην έδρα του ΑΝΟΓ!

Νίκη του ΑΝΟ Γλυφάδας με 12-10 επί του Νηρέα Χαλανδρίου σήμερα στη Γλυφάδα. Χωρίς την παρουσία της Ευτυχίας Καραγιάννη ο Νηρέας καθώς ήταν τιμωρημένη.

Η ομάδα του ΑΝΟ Γλυφάδας ξεκίνησε δυνατά τον αγώνα με δυο γκολ αλλά το πρώτο οκτάλεπτο έληξε 3-3 καθώς ο Νηρέας ανέβασε την απόδοσή του μειώνοντας σταδιακά τη διαφορά.

Το ημίχρονο έληξε 6-5 με προβάδισμα για τη Γλυφάδα και στο τρίτο πλέον οκτάλεπτο η διαφορά ξέφυγε στα τρία γκολ. Παρότι ο Νηρέας όμως δεν το έβαλε κάτω και η διαφορά στην τελευταία περίοδο κάποια στιγμή έφτασε το ένα γκολ, ο αγώνας έληξε υπέρ της Γλυφάδας με 12-10.

Να υπενθυμίσουμε ότι στην προηγούμενη μεταξύ τους αναμέτρηση στις 10/1 για την 2η αγωνιστική της Γ’ Φάσης του πρωταθλήματος, το παιχνίδι είχε λήξει ισόπαλο με 9-9 με γκολ της Παπατριανταφύλλου στην εκπνοή του αγώνα.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 12-10

Οκτάλεπτα: 3-3, 3-2, 3-1, 3-4

ΑΝΟ Γλυφάδας (Τάσος Πιρπιρής): Ζοφώλη, Κανετίδου 2, Ελληνιάδη 1, Λούδη 3, Μαμόγλου, Κόλλια 2, Παπαναστασίου Άνθια 1, Γρηγοροπούλου, Ακριτίδου 2, Κολτσίδα, Κολιτσοπούλου, Κολοκοτρώνη, Αρχοντάκη, Κοντονή 1, Γιαννοπούλου

Νηρέας Χαλανδρίου (Κατερίνα Οικονομοπούλου): Στρατάκου Νεφέλη, Τετζαλίδου 2, Κάσσαρη, Παπατριανταφύλλου, Τριχά 2, Μαστρόκαλου, Μαυρέλου 3, Μπόβαλη, Χιλ Σόρλι Μπλάνκα, Δούλη 3, Εξαρχάκου Σταυρούλα, Αγγελίδη, Οικονομίδη, Τορνάρου, Στρατάκου Αντιγόνη