Πέρασε νικηφόρα από το Μαρούσι εύκολα η Πάτρα

Η ομάδα του Δημήτρη Μπιτσάκου εξασφάλισε την παραμονή της στην Α1 Υδατοσφαίρισης Γυναικών για τη νέα σεζόν και την 2η θέση του Β΄Ομίλου της Γ΄Φάσης.

Χωρίς καμία αντίσταση, η ΝΕ Πατρών πήρε τη νίκη επικρατώντας με 2-13 του Τρίτωνα Αμαρουσίου στο Μαρούσι. Η ομάδα του Δημήτρη Μπιτσάκου μπήκε δυναμικά από το δεύτερο οκτάλεπτο, όπου και προηγήθηκε με 6-1 στο ημίχρονο, παίρνοντας ένα σημαντικότατο προβάδισμα για τη νίκη.

Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν καθαρά διαδικαστικού χαρακτήρα αφού η τελική διαφορά έφτασε τα 11 τέρματα.

Εξίσου μεγάλη διαφορά και στον προηγούμενο μεταξύ τους αγώνα στις 10/1 ο οποίος έληξε 16-5 υπέρ της ΝΕΠ εντός έδρας.

ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ – ΝΕΠ 2-13

Οκτάλεπτα: 1-2, 0-4, 1-4, 0-3

Τρίτων Αμαρουσίου (Άγγελος Γαρελίδης): Λάζαρη, Σαμαρά, Ανδρή, Κούζουνα, Παντελίδου, Τσάκα, Γκιργκινούδη, Αποστόλου, Παλαιοδήμου, Μακ Κίνζι 2, Μαλλιαρού, Αργυρού, Καλογερά, Παπαδάκη, Κώτσου

ΝΕ Πατρών (Δημήτρης Μπιτσάκος):Γιαννακέα, Ανδρουτσέλη, Τζιμάρα Ευδ., Μπαλάτσα Μ. 1, Μανέτα Μ, Μανέτα Σ. 2, Μπαλάτσα Ν. 1, Πετάση 1, Μοίραλη, Μπιτσάκου 4, Κουτέλη, Σολανάκη 4, Ζαφειράκη, Ρακιντζή, Τζιμάρα Ευφ