Με τα παιχνίδια της 4ης αγωνιστικής, όπου ξεχωρίζει η αυριανή (3/11) αναμέτρηση, συνεχίζεται το 32οπρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών.

Ο πρωταθλητής Ολυμπιακός υποδέχεται τη μεγάλη αντίπαλο, Βουλιαγμένη, με την ομάδα του Κώστα Λούδη να κατεβαίνει ετοιμοπόλεμη και πλήρης στον Πειραιά την Παρασκευή.

Αναλυτικά:

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, 3/11

Κολ. Εθνικό Πειραιά       16.00     ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

(Κωνσταντινίδης, Μπουδραμής)

Απευθείας τηλεοπτική μετάδοση από την ΕΡΤ

ΣΑΒΒΑΤΟ, 4/11

Κολ. Ποσειδώνιο              15.00     ΠΑΟΚ – ΕΘΝΙΚΟΣ

(Αχλαδιώτης, Κυράνης Κ.)

Απευθείας από το ΕΡΤ WEB TV

Κολ. Αλίμου       15.00     ΥΔΡΑΪΚΟΣ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

(Κωνσταντινίδης, Παϊρακταρίδης)

Κολ. Ηρακλείου                17.00     ΟΦΗ – ΝΟ ΧΙΟΥ

(Μπουδραμής, Κατσώνης)

Κολ. Π. Φαλήρου             19.00     ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

(Μοίραλης, Κραβαρίτης)

Κολ. Ηλιούπολης              19.30     ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

(Σπανούδης, Βόσικας)

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ            3              3              0              0              49-17     9

-.ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ    3              3              0              0              43-17     9

-.ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ   3              3              0              0              27-24     9

4.ΕΘΝΙΚΟΣ                  3              2              0              1              27-30     6

-.ΝΟ ΧΙΟΥ                    3              2              0              1              26-31     6

-.ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ         3              2              0              1              21-26     6

……………………………………………………………………………………………………………………………

-.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ              3              2              0              1              26-33     6

8.ΠΑΟΚ                      3              1              0              2              17-19     3

…………………………………………………………………………………………………………………………..

9.ΥΔΡΑΪΚΟΣ               3              0              0              3              18-21     0

-.ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ     3              0              0              3              23-28     0

-.ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ            3              0              0              3              23-33     0

12.ΟΦΗ                    3              0              0              3              18-39     0

 

ΣΚΟΡΕΡ

12 Φουντούλης (Ολυμπιακός)

9 Δερβίσης (Ολυμπιακός)

9 Μοσκόφ (Απόλλων Σμύρνης)

8 Φωσκολος (Εθνικός)

7 Βουλγαράκης (ΝΟ Χανίων)

7 Γκιουβέτσης (ΝΟ Βουλιαγμένης)

7 Τρούλος (Παλαιό Φάληρο)

7 Χρυσοσπάθης (ΝΟ Βουλιαγμένης)

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (11/11): ΝΟ Βουλιαγμένης – Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Χίου – Ολυμπιακός, ΝΟ Χανίων – ΟΦΗ, ΑΝΟ Γλυφάδας – Υδραϊκός, Εθνικός – Απόλλων Σμύρνης, Πανιώνιος – ΠΑΟΚ (10/11)