Ολοκληρώνεται το Σάββατο (4/11) ο Α’ Γύρος της πρώτης φάσης του 20ού πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών.

Ξεχωρίζει φυσικά το ντέρμπι ανάμεσα σε Βουλιαγμένη και Ολυμπιακό, ενώ στο κολυμβητήριο του Λαιμού επιστρέφει για πρώτη φορά ως αντίπαλος σε επίσημο παιχνίδι η Χριστίνα Τσουκαλά, πλέον «ερυθρόλευκη».

Η έμπειρη αθλήτρια είχε αγωνιστεί και στο τουρνουά «Άκης Τσαταλιός» με το σκουφάκι του Ολυμπιακού εναντίον της Βουλιαγμένης, ωστόσο αυτή θα είναι η πρώτη φορά που θα υπάρχει αρκετός κόσμος στην κερκίδα των γηπεδούχων.

Αναλυτικά:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Κολ. ΝΟΒ             16.00     ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

(Πολυχρονόπουλος, Κουρτίδης)

Κολ. Εθνικό Πειραιά       17.00     ΕΘΝΙΚΟΣ –ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

(Δαμιανάκης, Χατζηαναστασίου)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ                2              2              0              0              42-7       6

-.ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ        2              2              0              0              35-11     6

3.ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ             2              0              0              2              8-32       0

4.ΕΘΝΙΚΟΣ                      2              0              0              2              10-45     0

 

ΣΚΟΡΕΡ

10 Ασημάκη (Ολυμπιακός)

7 Ξενάκη (ΝΟ Βουλιαγμένης)

7 Πρωτόπαπα (ΝΟ Βουλιαγμένης)

7 Χυδηριώτη Ι. (ΝΟ Βουλιαγμένης)

6 Κούλχαας (ΝΟ Βουλιαγμένης)

6 Πλευρίτου Β. (Ολυμπιακός)

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (11/11): Εθνικός – Ολυμπιακός, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Βουλιαγμένης

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Κολ. «Αντ. Πεπανός»     15.00     ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

(Μπιράκης, Μαρκοπούλου)

Κολ. Αμαρουσίου            16.30     ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ – ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

(Στεφανάκης, Δασκαλοπούλου)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ             2              2              0              0              24-15     6

-ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                   2              2              0              0              21-15     6

3.ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.               2              0              0              2              18-22     0

4.ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.             2              0              0              2              12-23     0

 

ΣΚΟΡΕΡ

9 Καρυπίδου Ηρώ (ΝΟ Ρεθύμνου)

6 Τριχά (Νηρέας Χαλανδρίου)

5 Κουτέλη (ΝΕ Πατρών)

5 Μανέτα Σ. (ΝΕ Πατρών)

5 Μπιτσάκου (ΝΕ Πατρών)

5 Σελετοπούλου (Τρίτων)

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΣΤΙΚΗ (11/11): ΝΕ Πατρών – Νηρέας Χαλανδρίου, ΝΟ Ρεθύμνου – Τρίτων Αμαρουσίου

Facebook Comments