Απόλυτα επιτυχημένα ήταν τα «16α Βενιζέλεια» Κολύμβησης τα οποία μετά από τρία χρόνια διακοπής φιλοξενήθηκαν το σαββατοκύριακο 22 και 23 Απριλίου στο Κολυμβητήριο Χανίων.

Στους αγώνες σημειώθηκαν καλοί χρόνοι, με τους αθλητές που πήραν μέρος και πλησίασαν τους 250 σε σύνολο, να δίνουν τον καλύτερό τους εαυτό.

Πολυνίκης σύλλογος αναδείχτηκε ο ΑΝΟ Αργυρούπολης, από τον οποίο προέκυψαν και οι δύο «καλύτεροι» αθλητές των «Βενιζελείων», ο Δημήτρης Δημητρίου και η Άννα Ντουντουνάκη.

Ελεύθερο
50μ.

1. Οδυσσέας Μελαδίνης 23.14
2. Φώτης Κολιόπουλος 23.62
3. Κώστας Κοντόπουλος 24.10


100μ.
1. Οδυσσέας Μελαδίνης 50.94
2. Φώτης Κολιόπουλος 51.39
3. Γιώργος Σπανουδάκης 52.64


200μ.
1. Δημήτρης Δημητρίου 1:52.50
2. Κώστας Εγγλεζάκης 1:55.64
3. Μιχάλης Γαβανάς 1:57.60


400μ.
1. Δημήτρης Δημητρίου 3:58.17
2. Κώστας Εγγλεζάκης 4:03.00
3. Μιχάλης Γαβάνας 4:11.17


800μ.
1. Δημήτρης Δημητρίου 8:18.86
2. Μιχάλης Γαβανάς 8:26.94
3. Δημήτρης Μανιός 8:27.58


1.500μ.
1. Μιχάλης Γαβανάς 16:10.05
2. Μιχάλης Διασίτης 16:44.53
3. Φώτης Κούργιας 16:50.43


Ύπτιο
50μ.

1. Παναγιώτης Μπολάνος 26.68
2. Μιχάλης Κοντιζάς 26.80
3. Βαγγέλης Ζόρπης 27.55


100μ.
1. Μιχάλης Κοντιζάς 57.59
2. Βαγγέλης Μακρυγιάννης 59.17
3. Βαγγέλης Ζόρπης (Κύπρος) 59.18


200μ.
1. Παναγιώτης Μπολάνος 2:03.93
2. Απόστολος Παπαστάμος 2:07.27
3. Σεμπάστιαν Κόνναρης (Κύπρος) 2:07.93


Πρόσθιο
50μ.

1. Σπύρος Κρανιάς 29.82
2. Όμηρος Ζάγκας (Κύπρος) 30.37
3. Γιώργος Σπανουδάκης 30.73


100μ.
1. Παναγιώτης Χιώτης 1:03.65
2. Ρωμανός Αλυφαντης 1:05.73
3. Σπύρος Κρανιάς 1:06.74


200μ.
1. Παναγιώτης Χιώτης 2:19.27
2. Απόστολος Παπαστάμος 2:24.25
3. Γιώργος Κωνσταντακάκης 2:33.40


Πεταλούδα
50μ.

1. Φώτης Κολιόπουλος 24.80
2. Ηλίας Κρανιάς 26.17
3. Τάκης Παπαδόπουλος (Κύπρος) 26.38


100μ.
1. Φώτης Κολιόπουλος 55.63
2. Ιάσωνας Παπαδημητρίου 58.99
3. Μανόλης Χαλκιαδάκης 59.22


200μ.
1. Απόστολος Παπαστάμος 2:04.60
2. Πάρις Ράπτης 2:06.03
3. Φώτης Κούργιας 2:09.27


Μεικτή
200μ.

1. Απόστολας Παπαστάμος 2:07.37
2. Γιώργος Σπανουδάκης 2:07.53
3. Πάρις Ράπτης 2:08.92


400μ.
1. Φώτης Κούργιας 4:38.15
2. Σταύρος Κέντρος 4:45.07
3. Γιώργος Κωνσταντάκης 4:53.80


Ελεύθερο
50μ.

1. Κάλλια Αντωνίου (Κύπρος) 26.93
2. Μελίνα Τροχαλάκη 27.26
3. Νικολέτα Παυλοπούλου 27.37


100μ.
1. Κάλλια Αντωνίου (Κύπρος) 58.07
2. Νικολέτα Παυλοπούλου 58.66
3. Μελίνα Τροχαλάκη 1:00.30


200μ.
1. Κάλλια Αντωνίου (Κύπρος) 2:08.01
2. Αναστασία Μεντεκίδη 2:09.88
3. Μαρκέλα Δαμασιώτη 2:11.39


400μ.
1. Αναστασία Μεντεκίδη 4:33.79
2. Τριανταφυλλιά Διακουμάκου 4:37.15
3. Ειρήνη Διακουμάκου 4:38.13


800μ.
1. Νεφέλη Γιαννοπούλου 9:20.04
2. Ειρήναη Διακουμάκου 9:25.63
3. Τριανταφυλλιά Διακουμάκου 9:27.86


1.500μ.
1. Νεφέλη Γιαννοπούλου 17:52.54
2. Δανάη Σοφούλη 18:23.72
3. Ιουλιου Αθανασοπούλου 18:36.61


Ύπτιο
50μ.

1. Κάλλια Αντωνίου (Κύπρος) 31.01
2. Μελίνα Τροχαλάκη 31.31
3. Ιζαμπέλα Γιόκαρη 31.57


100μ.
1. Ιωάννα Σαχά 1:04.82
2. Άννα Ντουντουνάκη 1:05.34
3. Ευαγγελία Δρουμπάκη 1:08.28


200μ.
1. Ιωάννα Σαχά 2;16.58
2. Άννα Ντουντουνάκη 2:19.02
3. Αθανασία Λουκάκη 2:29.60


Πρόσθιο
50μ.

1. Άννα Μαρία Νάσιου 33.93
2. Σοφία Παναγή 36.27
3. Γεωργία Δαμασιώτη 36.88


100μ.
1. Αννα Μαρία Νάσιου 1:11.81
2. Μαρία Σιούτα 1:18.74
3. Γεωργία Δαμασιώτη 1:18.86


200μ.
1. Άννα Μαρία Νάσιου 2:39.87
2. Νικολέτα Μεϊμέρη 2:54.53
3. Νίκη Γεωργακοπούλου 2:54.79


Πεταλούδα
50μ.

1. Άννα Ντουντουνάκη 27.97
2. Κάλλια Αντωνίου 28.69
3. Νεφέλη Ηλιοπούλου 29.64


100μ.
1. Άννα Ντουντουνάκη 1:00.76
2. Αγγελική Ζαμαριά 1:04.27
3. Νικολέτα Παυλοπούλου 1:04.77


200μ.
1. Αγγελική Ζαμαριά 2:19.12
2. Μαρία Χατζηεφραιμίδου 2:26.54
3. Αλεξία Κιώσια 2:31.82


Μεικτή
200μ.

1. Αγγελική Ζαμαριά 2:25.67
2. Μαρία Χατζηεφραιμίδου 2:26.64
3. Αναστασία Μεντεκίδη 2:29.03


400μ.
1. Αγγελική Ζαμαριά 5:05.33
2. Νικολέτα Παυλοπούλου 5:05.73
3. Γεωργία Δαμασιώτη 5:11.00

Facebook Comments