Στον Εθνικό Πειραιά GoldForce το 8ο Τουρνουά ΣΕΔΥ Γυναικών!

Ο Εθνικός Πειραιά GoldForce ήταν ο μεγάλος νικητής στον τελικό του 8ου Τουρνουά ΣΕΔΥ Γυναικών καθώς επικράτησε με 11-9 του Άλιμου ΝΑΣ Betsson που πραγματοποιήθηκε στο κολυμβητήριο της Γλυφάδας. Στο μικρό τελικό ο ΝΟ Βουλιαγμένης επιβλήθηκε με 13-5 του Πανιωνίου και πήρε την τρίτη θέση του τουρνουά.

Πλέον οι ομάδες της Α1 Γυναικών επικεντρώνονται για την επανέναρξη του πρωταθλήματος που είναι προγραμματισμένη για τις 2 Μαρτίου με το δεύτερο γύρο να αναμένεται εξίσου εντυπωσιακός με δυνατά παιχνίδια και συναρπαστικά παιχνίδια.

Στο αγωνιστικό κομμάτι ο Άλιμος ΝΑΣ Betsson ξεκίνησε καλύτερα στην αναμέτρηση αφού προηγήθηκε με 2-1 στο πρώτο οκτάλεπτο αλλά ο Εθνικός Πειραιά GoldForce πήρε για πρώτη φορά το προβάδισμα (3-2) περίπου δύο λεπτά πριν το τέλος της δεύτερης περιόδου, ενώ διεύρυνε την διαφορά (4-2) ένα λεπτό πριν το ημίχρονο που εν τέλει έκλεισε στο 4-3. Στη δεύτερη περίοδο ο «Αυτοκράτορας» έλεγξε το ρυθμό και έφτασε στη νίκη μέχρι το φινάλε.

Στον μικρό τελικό ο ΝΟ Βουλιαγμένης μετά από ένα ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο που οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες (5-5), το σύνολο της Κικής Λιόση με εξαιρετική άμυνα αφού δεν δέχθηκε κάποιο τέρμα στο δεύτερο ημίχρονο έφτασε στη νίκη και στη τρίτη θέση του τουρνουά.