«Σίφουνας» ο Απόλλων Σμύρνης, εννιά ο Μυρίλος και ΦΟΥΛ για την πρωτιά στον Όμιλο!

by Δέσποινα Μπαλαχτάρη

Επίδειξη δύναμης και 2/2 για την ομάδα του Νικόλα Δεληγιάννη απέναντι στην δανική Kastrup! Ο Απόλλων Σμύρνης δεν αντιμετώπισε καμία δυσκολία στην δεύτερη αγωνιστική του Challenger Cup, πετυχαίνοντας μια ευρεία και άνετη νίκη με 37-4!

Με πλουραλισμό στην επίθεση, αδιαπέραστη άμυνα και σχεδόν όλους τους παίκτες να χρίζονται σκόρερ, η «ελαφρά ταξιαρχία» ξεκαθάρισε από τα πρώτα κιόλας λεπτά την υπόθεση νίκη και μαζί την πρόκριση, προηγούμενη με το χαρακτηριστικό 8-1 στο πρώτο οκτάλεπτο και το εντυπωσιακό 19-2 στο ημίχρονο! Με τον Τάσο Μυρίλο να… μην σταματά να σκοράρει (9 τέρματα συνολικά) και τους Τουρκομένη – Βίσκοβιτς να ακολουθούν με 6 γκολ έκαστος, το σύνολο του Νικόλα Δεληγιάννη έφτασε στα συνολικά 37 τέρματα, πανηγυρίζοντας το βήμα για τους «8» της διοργάνωσης.

Τελευταία αναμέτρηση για τον Απόλλων, αυτή απέναντι στην Trigav Kranj την Κυριακή 13/11 (12:45 ώρα Ελλάδος).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – KVK KASTRUP 37-4

Τα οκτάλεπτα: 8-1, 11-1, 9-2, 9-0