Πανέτοιμη η Βουλιαγμένη του Λούδη!

Το πρώτο βήμα για την παρουσία της στους τελικούς του πρωταθλήματος έκανε το μεσημέρι της Τρίτης η Βουλιαγμένη, με την ομάδα του Κώστα Λούδη να δείχνει αποφασισμένη από το πρώτο λεπτό κόντρα στον ΝΟ Χίου, του οποίου επικράτησε 10-3.

Επιδεικνύοντας υπεροχή ο ΝΟΒ προηγήθηκε 5-1 στο πρώτο οκτάλεπτο, ελέγχοντας την αναμέτρηση κόντρα στους παίκτες του Μιχάλη Λαζαρίδη, ενώ η Χίος στη συνέχεια κατάφερε να μειώσει σε 6-3, ωστόσο ο Βάσιτς στην κόντρα και ο Σολανάκης με ακόμη ένα τέρμα έγραψαν άμεσα το 8-3 στο τρίτο οκτάλεπτο για τους γηπεδούχους, ενώ ο Καπετανάκης ουσιαστικά τελείωσε τον αγώνα με γκολ από αριστερά (9-3), λίγο πριν το τέλος της περιόδου.

Στα εναπομείναντα οκτώ λεπτά της αναμέτρησης, λίγα πράγματα άλλαξαν (Μοναδικό γκολ του νεαρού Ξανθόπουλου), με τη Βουλιαγμένη να κάνει το 1-0 στη σειρά και να θέλει το διπλό στη Χίο για να πάρει την πρόκριση στους τελικούς, ωστόσο η Χίος είχε νικήσει τον ΝΟΒ στο «Ιωνικό» και το ίδιο θέλει να πράξει και τώρα, βελτιώνοντας παράλληλα την εικόνα της.

Πρώτος σκόρερ του αγώνα ο Μανώλης Σολανάκης με 4 τέρματα.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΝΟ ΧΙΟΥ 10-3

Οκτάλεπτα: 5-1, 1-2, 3-0, 1-0

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Κώστας Λούδης): Ζερδεβάς, Κοπελιάδης, Σαρτζετάκης 1, Βάσιτς 2, Χρυσσπάθης, Γούβης 1, Αφρουδάκης, Καπετανάκης 1, Ποντικέας, Καπότσης, Γκιουβέτσης, Σολανάκης 4, Κουρούβανης, Δήμου, Καλογερόπουλος 1.

ΝΟ ΧΙΟΥ (μιχάλης Λαζαρίδης): Καραμπέτσος, Μιμίδης 1, Ρουστάμοφ 1, Τεσάνοβιτς, Καλαργυρός, Καρακάσης, Κανδιόγλου, Πανταζόπουλος, Παπούκας, Καλογεράκος, Πέττας, Αϊβαλιώτης, Καζάζης 1.

Διαιτητές: Μπουδραμής, Κατσώνης