Με τέτοια άμυνα δε φοβάται!

Με εξαιρετικά ποσοστά στον παίκτη λιγότερο, πολλά κλεψίματα και μπλοκ η Βουλιαγμένη επανήλθε στα θετικά αποτελέσματα μετά το Φάιναλ Φορ του Κυπέλλου Ελλάδος.

Η ομάδα του Κώστα Λούδη επικράτησε 9-3 του ΑΝΟΓ στο κολυμβητήριο του Λαιμού και παραμένει ολομόναχη στη δεύτερη θέση της Α1 γυναικών με 48 βαθμούς.

Μόνο στο πρώτο οκτάλεπτο συνάντησε αντίσταση από τον φιναλίστ του Κυπέλλου η Βουλιαγμένη, ωστόσο στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα το οποίο διεύρυναν όσο περνούσαν τα λεπτά, χάρη στην καλή τους άμυνα, αλλά και στην κακή εικόνα της Γλυφάδας στην επίθεση και δη στον παίκτη παραπάνω, εκεί όπου οι παίκτες του Δημήτρη Μάζη σκόραραν μόλις μια φορά σε όλο το παιχνίδι.

Πρώτος σκόρερ της αναμέτρησης ήταν ο Μανώλης Σολανάκης με τρία γκολ.

• Στο τέταρτο οκτάλεπτο ο Μάνος Ζερδεβάς απέκρουσε εκτέλεση πέναλτι του Δημήτρη Σκουμπάκη.
  • Στο τέταρτο οκτάλεπτο αποβλήθηκε με αντικατάσταση ο Νίκος Κοπελιάδης.

Οκτάλεπτα: 1-1, 4-1, 1-0, 3-1.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Κώστας Λούδης): Ζερδεβάς, Κοπελιάδης 1, Σαρτζετάκης, Βάσιτς, Χρυσοσπάθης 2, Γούβης, Αφρουδάκης, Καπετανάκης, Ποντικέας, Καπότσης 2, Γκιουβέτσης, Σολανάκης 3, Κουρουβάνης Δ., Δήμου 1, Καλογερόπουλος.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Δημήτρης Μάζης): Γαβαλάς Θ., Τζελάτης, Παπανικολάου, Αλεξίου, Παπασηφάκης, Παπαναστασίου 1, Γιαννόπουλος, Ρομόπουλος 1, Χατζηγούλας 1, Αλβέρτης, Φωτόπουλος, Σκουμπάκης, Σαλτερής, Λεμπέσης, Δουρίδας.