Μεγάλη νίκη του ΠΑΟΚ κόντρα στον Υδραϊκό στη Θεσσαλονίκη!

Μεγάλη νίκη πέτυχε ο ΠΑΟΚ καθώς επικράτησε με 15-13 του Υδραϊκού για την 5η αγωνιστική του Β’ Ομίλου της Α1 Ανδρών στο Ποσειδώνιο κολυμβητήριο. Το σύνολο του Θοδωρή Χατζηθεοδώρου έφτασε τους εννέα βαθμούς, ενώ η ομάδα της Ύδρας παρέμεινε στον έναν βαθμό. Τα δύο τελευταία γκολ για τους Θεσσαλονικείς πέτυχε ο νεαρός άσος Αλί Σάλεχ που είχε συνολικά τέσσερα τέρματα, ενώ πρώτος σκόρερ ήταν ο Μάριν Ντέλιτς με πέντε.

ΠΑΟΚ – Υδραϊκός 15-13

Στο αγωνιστικό κομμάτι ο ΠΑΟΚ κατάφερε να πάρει προβάδισμα τριών τερμάτων (9-6) στο ημίχρονο αφού το πρώτο οκτάλεπτο βρήκε τις δύο ομάδες στην απόλυτη ισορροπία (3-3). Στο τρίτο οκτάλεπτο ο Υδραϊκός με ένα επιμέρους σερί 5-2 κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα (11-11) και να μπει στο παιχνίδι, αλλά στη τελευταία περίοδο οι Θεσσαλονικείς ήταν πιο ψύχραιμοι φτάνοντας στο πολύτιμο τρίποντο έχοντας πρώτους σκόρερ τον Μάριν Ντέλιτς που σημείωσε πέντε τέρματα και τον Αλί Σάλεχ να προσθέτει τέσσερα. Από πλευράς Υδραϊκού ο Σουζούκι σημείωσε πέντε.

Τα οκτάλεπτα: 3-3, 6-3, 2-5, 4-2

ΠΑΟΚ (Θοδωρής Χατζηθεοδώρου): Αϊβαλιώτης, Νταλάπας 1, Λασκαρίδης, Προσινικλής Ν., Καπράγκος 1, Κεχαλάρης 2, Τσολακούδης 1, Ξυλάς, Ντέλιτς 5, Προσινικλής Π., Κούπμαν 1, Κουγιούνης, Σιορδίλης, Σάλεχ 4, Καραντζάς.

Υδραϊκός (Νίκος Καραμάνης): Κατσινούλας, Κατσαγούνος, Τακάτα, Γκαράνης 1, Σουζούκι 5, Μπλάνης, Ρομπόπουλος 3, Χατζηστεφάνου, Λιαπάκης 2, Χαραλαμπόπουλος 2, Ζώρζος, Μητράκης, Κανελλόπουλος, Μουρατίδης.