Κολόμβος και Φουντούλης στο #AQF24: «Χάσαμε κάποια εύκολα γκολ – Το Champions League έχει πολύ δρόμο ακόμα»!

Η 5η Αγωνιστική του Champions League βρήκε τον Ολυμπιακό να υποδέχεται την Μπαρτσελονέτα του Έλβις Φάτοβιτς στον Πειραιά, με το σύνολο του Ίγκορ Μιλάνοβιτς να είναι μεν πλήρες, ωστόσο μικρο-ιώσεις και τραυματισμοί των τελευταίων ημερών καθόρισαν ορισμένες λεπτομέρειες του μεγάλου ντέρμπι το οποίο κρίθηκε στα τελευταία λεπτά και έδωσε τους τρεις βαθμούς στην ισπανική ομάδα.

Σε ένα ματς όπου ξεκάθαρα πρωταγωνίστησαν οι άμυνες, ο Ολυμπιακός ήλεγχε σε μεγάλο βαθμό το πρώτο μισό του ντέρμπι, ενώ στο 3ο και 4ο οκτάλεπτο η Μπαρτσελονέτα έψαχνε το κάθε κενό στην ερυθρόλευκη άμυνα, ξεφεύγοντας τελικά από το συνεχώς ισόπαλο σκορ (2-2, 4-4 και 6-6). Ο πολύπειρος φουνταριστός του Ολυμπιακού, Χριστόδουλος Κολόμβος, καθώς και ο κορυφαίος περιφερειακός, Γιάννης Φουντούλης, μίλησαν αποκλειστικά στην κάμερα του #Aquafeed24 μετά το πέρας της αναμέτρησης, εξηγώντας ποια σημεία κόστισαν ένα ασφαλές προβάδισμα των ερυθρόλευκων στην διάρκεια του ματς και τα κρίσιμα γκολ που διαμόρφωσαν τις τελευταίες φάσεις του αγώνα.