Ιστορική εμφάνιση του ΑΝΟΓ κόντρα στην πανίσχυρη Κίνεφ Κίρισι!

Ήττα στις λεπτομέρειες για την εξαιρετική Γλυφάδα!

Μπορεί η Γλυφάδα να «λύγισε» στο τέλος της αναμέτρησης από την Κίνεφ Κίρισι των παγκοσμίων αστέρων, έφυγε όμως με μία θριαμβευτική εμφάνιση στην πρεμιέρα της Β’ προκριματικής φάσης της Ευρωλίγκας των γυναικών και έδειξε ότι έχει όλα τα προσόντα για να βρεθεί στην οκτάδα του θεσμού! Η ομάδα του Ορέστη Σαλάχα πήρε ένα μεγάλο προβάδισμα με 11-10 στο τέλος της τρίτης περιόδου, η Κίνεφ όμως, κατάφερε με το επιμέρους σκορ 6-1 να ανατρέψει το μομέντουμ νίκης που κατείχε ο ΑΝΟΓ έως έκεινη την στιγμή!

Ο ΑΝΟ Γλυφάδας I-REPAIR έχοντας σε μεγάλη ημέρα την Ειρήνη Νινού που σημείωσε συνολικά πέντε γκολ, προηγήθηκε στο σκορ 2-1 και 3-2. Στο δεύτερο οκτάλεπτο που βρέθηκε να χάνει 6-4, πέτυχε να ισοφαρίσει και να κλείσει το ημίχρονο με 6-6. Μεγάλη μάχη έγινε και στην τρίτη περίοδο που έκλεισε με την ελληνική ομάδα να προηγείται 11-10. Η τελευταία όμως ανήκε στην Κίνεφ που τελικά επικράτησε με 16-12.

Τα οκτάλεπτα: 3-3,3-3,5-4,1-6.

ΚΙΝΕΦ ΚΙΡΙΣΙ (Αλεξάντρ Ναρίτσα): Κάρναουκ, Ζούμπκοβα 2, Προκοφέγιεβα 2, Καρέλοβα, Σομπόλεβα, Κρίμερ 3, Εβντοκούσινα, Κόσικ, Γκλίζινα 2, Ντομάκινα, Ιβάνοβα 3, Ρίζκοβα 4, Κρούγκλοβα

ΓΛΥΦΑΔΑ (Ορέστης Σαλάχας): Γκανγκλ, Π. Νινού, Γκίλλα, Θωμοπούλου, Γρηγοροπούλου 1, Ε. Νινού 5, Αντωνιάδη 1, Κούλχας 2, Κολιτσοπούλου, Γαλιατσάτου 1, Φουντωτού, Κοντογιάννη 2, Καρίτσα.

Αύριο (11/12) στις 21:00,  ο ΑΝΟ Γλυφάδας I-REPAIR θα αντιμετωπίσει τη γηπεδούχο Πάντοβα.

ΚΙΝΕΦ – ΑΝΟΓ 16-12