ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ ΣΤΑ ΠΛΕΙ ΟΦ ΤΟΥ CHAMPIONS LEAGUE!

ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ, Α-ΠΙ-ΣΤΕΥ-ΤΗ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ, κέρδισε την Τουρκουά 14-13 με γκολ του Στάθη Καλογερόπουλου 9 δευτερόλεπτα πριν το τέλος και προκρίθηκε στα πλέι οφ του Champions League.

Σε ένα συγκλονιστικό παιχνίδι στο Κότορ, το οποίο ήταν το κρισιμότερο για την ομάδα του Βλάντιμιρ Βουγιασίνοβιτς, ο ελληνικός σύλλογος πήρε μία τεράστια νίκη. Η αναμέτρηση ξεκίνησε με τρομερό ρυθμό και τις δύο ομάδες να βρίσκουν πολλά γκολ στις δύο μεριές του αγωνιστικού χώρου, με τη Βουλιαγμένη να παίρνει νωρίς προβάδισμα δύο μέχρι και τριών τερμάτων. Οι Γάλλοι έκαναν τη δική τους αντεπίθεση, κατάφεραν να ανατρέψουν εξ ολοκλήρου την εις βάρους κατάσταση στο ημίχρονο και να προηγηθούν με 8-7. Το τρίτο οκτάλεπτο ήταν το παραγωγικότερο του παιχνιδιού με 10 τέρματα να σημειώνονται συνολικά, τα 6 όμως από τον ΝΟΒ, και έξι συνολικά από τον ασταμάτητο Στάθη Καλογερόπουλο. Το τέλος που παιχνιδιού όπως αναμενόταν ήταν πολύ πιο κλειστό. Η Τουρκουά ισοφάρισε 2 λεπτά πριν το τέλος, όμως ο Καλογερόπουλος δεν είχε πει ακόμα την τελευταία του λέξη αφού ο Έλληνας περιφερειακός, μετά από τάιμ άουτ του Βουγιασίνοβιτς, με γκολ στα 9” πριν τη λήξη έδωσε μία τεράστια νίκη στην ομάδα του, που είναι αυτόματα και εισιτήριο για τα πλέι οφ της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης.

Οκτάλεπτα: 4-2, 3-6, 6-4, 1-1

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Βλάντιμιρ Βουγιασίνοβιτς): Τζωρτζάτος, Χαλυβόπουλος Αρ., Αλμύρας, Καλογερόπουλος 7, Τρούλος, Νικολαΐδης 1, Παπασηφάκης 2, Γούντχεντ 1, Αλαφραγκής 1, Καπότσης 1, Κουρούβανης, Φάρμερ 1, Ανδρεάδης.

ΤΟΥΡΚΟΥΑ: Ντιμπουά, Μπριζουλιάν 1, Ντράσκοβιτς 1, Ντάσιτς 2, Ντούρικ 1,  Ζίβκοβιτς 4, Λεπουά, Κριζμάν 2, Μαρζούκι 1, Κανόν, Κούτοβιτς, Κούγιασιτς 1, Όφνερ.

Διαιτητές: Μπους (Ισπ.), Σεβέρο (Ιταλία)