Διπλό Play Off για το Π.Φάληρο στην Κρήτη!

Με τους τρεις βαθμούς έφυγε το Παλαιό Φάληρο από το Ηράκλειο σήμερα. H ομάδα του Νίκου Μαμούρη έφτασε τους 28 βαθμούς επικρατώντας με 5-10 επί του ΟΦΗ, στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης ανδρών.

Οι γηπεδούχοι κόντραραν για περίπου 16 λεπτά τον ΑΟΠΦ, ωστόσο οι περισσότερες λύσεις έδωσαν ώθηση στους φιλοξενούμενους στο δεύτερο ημίχρονο, με το Φάληρο να βελτιώνει την άμυνα του, φθάνοντας στο σημαντικό διπλό που το φέρνει εντός τροχιάς Πλέι Οφ.

Πρώτος σκόρερ του αγώνα ήταν ο Κώστας Κάκαρης με τρία γκολ.

ΟΦΗ – ΠAΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ 5-10 (3-2, 1-3, 0-2, 1-3)

Συνθέσεις:

ΟΦΗ (Μάκης Βολτυράκης): Τσαβολάκης, Παπανικολάου 2, Κόκκινος, Σιράπογλου, Βασιλάκης 1, Γεωργόπουλος, Καλής 1, Πίσσας 1, Λεονταράκης, Κλήμος, Γιγουρτάκης, Ντάνκαν, Καβουσάνος, Ιερωνυμάκης, Βαλσάνος.

Παλαιό Φάληρο (Νίκος Μαμούρης): Τσαλκάνης, Γωνιωτάκης, Γαρδίκας, Αλαφραγκής, Κουρλιάφτης 2, Θεοδωρόπουλος 1, Κάκαρης 3, Αθανασίου, Τσαχειλίδης, Τρούλος 2, Σπηλιωτόπουλος, Γαβαλάς Ι. 1, Κατσαγούνος, Λιαπάκης 1, Φυτάλης.