Δεν περνάει κανείς από τα Χανιά! Ήρωας Βουλγαράκης!

Ένα λεπτό χώριζε τον Υδραϊκό από την άλωση της έδρας του ΝΟ Χανίων, ωστόσο οι Κρητικοί είχαν άλλη άποψη την οποία μετουσίωσε στο χρυσό γκολ της ισοφάρισης ο Μάνθος Βουλγαράκης.

Με τον πολύπειρο φουνταριστό να χρίζεται σκόρερ στα έσχατα δευτερόλεπτα της αναμέτρησης, Χανιά και Υδραϊκός μοιράστηκαν από έναν βαθμό με τελικό σκορ το 8-8.

Σε ένα ιδιαίτερα δυνατό παιχνίδι, όπως όλα άλλωστε στην πόλη των Χανίων, οι δύο ομάδες χάρισαν ένα πραγματικό ντέρμπι, με τους φιλοξενούμενους να βρίσκονται με το ένα πόδι από το διπλό, ωστόσο ο ΝΟΧ του Ηλία Μαχαίρα με δύο τέρματα του Μάνθου Βουλγαράκη κατάφερε να υπενθυμίσει ότι δύσκολα περνάει κάποιος από την έδρα του.

Τα Χανιά έφθασαν τους 13 βαθμούς, ενώ ο Υδραϊκός τους 19, σε 15 αγωνιστικές.

Όσον αφορά την αναμέτρηση, ο Υδραϊκός μπήκε χωρίς φόβο στην αναμέτρηση και προηγήθηκε με 2-3, ωστόσο τα Χανιά απάντησαν με σερί 2-0 στο δεύτερο οκτάλεπτο. Από την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου, μόνο ένα χρονικό σημείο έδωσε ενδείξεις για τον νικητή και αυτό ήταν όταν Χατζηκυριακάκης και Τοράκης σκόραραν για το 6-8 των φιλοξενούμενων.

Ωστόσο, ο Μάνθος Βουλγαράκης όπως προαναφέρθηκε ήταν αυτός που μίλησε τελευταίος και μάλιστα δις, διαμορφώνοντας το τελικό 8-8.

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ – ΥΔΡΑΪΚΟΣ 8-8

Οκτάλεπτα: 2-3, 2-0, 1-3, 3-2.

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (Ηλίας Μαχαίρας): Λεβεντάκης, Πολύζος, Νάστραν 1, Αγιωργούσης 1, Πετρόχειλος, Βουλγαράκης 4, Χαριτάκης 1, Μπαριωτάκης 1, Κατσουλάκης, Μαραγκουδάκης, Μαζοκοπάκης, Πολογεώργης, Παπαμανωλιουδάκης.

ΥΔΡΑΪΚΟΣ (Δημήτρης Κραβαρίτης): Φλέγκας, Αλεβίζος, Μιτελούδης, Στελλάτος, Χατζηκυριακάκης 2, Τοράκης 1, Μπλάνης 1, Βιτέλλας, Σολεϊμάνιπακ 1, Πάτερος, Αλαμάνος, Μιγόπουλος, Γραμματικός, Χαραλαμπόπουλος 3.

Διαιτητές: Αχλαδιώτης, Μαρκοπούλου