Νίκη γοήτρου τα Χανιά κόντρα στον ΑΝΟΓ!

Με μεγάλη εμφάνιση που προκαλεί τρόμο ενόψει Πλέι Άουτ τα Χανιά σημείωσαν νίκη κόντρα στον ΑΝΟΓ στην Κρήτη με σκορ 10-8.

Ο ΝΟΧ του Ηλία Μαχαίρα μάχεται για να πάρει την 9η θέση προκειμένου να παίξει κόντρα στον ΟΦΗ στα Πλέι Άουτ, μια ομάδα που την έχει κερδίσει δύο φορές στην κανονική περίοδο, ενώ θα χρειάζεται μόλις μια νίκη για να παραμείνει στην κατηγορία.

Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο πρώτο ημίχρονο, ωστόσο τα Χανιά έκαναν ξέσπασμα στο τρίτο οκτάλεπτο σημειώνοντας πέντε γκολ έναντι δύο των παικτών του Δημήτρη Μάζη και με τη διαφορά υπέρ τους κράτησαν ψύχραιμα το προβάδισμα έως το τέλος της αναμέτρησης, φθάνοντας τους 22 βαθμούς.

Πρώτος σκόρερ του αγώνα ήταν ο Αβέρκα με τρία τέρματα.

Χανιά – ΑΝΟΓ 10-8

Οκτάλεπτα: 2-1, 1-2, 5-2, 2-3.

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (Ηλίας Μαχαίρας): Λεβεντάκης, Παπαδόπουλος, Πολύζος, Νάστραν 2, Αγιωργούσης, Πετρόχειλος, Βουλγαράκης 1, Χαριτάκης 1, Μπαριωτάκης 2, Παπαμανωλιουδάκης, Μαραγκουδάκης, Μαζοκοπάκης 1, Πολογεώργης, Αβέρκα 3, Χάλαρης.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Δημήτρης Μάζης): Γαβαλάς, Τζελάτης, Παπανικολάου 2, Αλεξίου, Παπασηφάκης, Παπαναστασίου 2, Γιαννόπουλος, Ρομπόπουλος 1, Χατζηγούλας 1, Αλβέρτης 2, Φωτόπουλος, Σκουμπάκης, Σαλτέρης.

Διαιτητές: Κουρέτας, Αχλαδιώτης