Α2 Ανδρών: Δεύτερη νίκη για τον ΠΑΣ Φοίβο στον Βόρειο Όμιλο!

Με όπλο την έδρα του ο ΠΑΣ Φοίβος πέτυχε την δεύτερη του νίκη στο πρωτάθλημα της Α2 Ανδρών καθώς επικράτησε με 11-7 του Βόλου για την 3η αγωνιστική του Βορείου Ομίλου μετά την νίκη στην πρεμιέρα κόντρα στο Μαρούσι ΑΣ. Το σύνολο του Στέλιου Τούμπα έφτασε τους έξι βαθμούς, ενώ οι Βολιώτες παρέμειναν χωρίς συγκομιδή στο πρωτάθλημα.

ΠΑΣ Φοίβος – Βόλος 11-7

Στο αγωνιστικό κομμάτι ο ΠΑΣ Φοίβος πήγε προηγούμενος στο πρώτο οκτάλεπτο με βραχεία κεφαλή (2-1) χάρη σε τέρματα του Γραβιήλ παρά το γεγονός ότι ο Βόλος άνοιξε το σκορ με τον Βασιλούδη. Παρόλα αυτά στη δεύτερη περίοδο το σύνολο του Στέλιου Τούμπα ανέβασε στροφές και προηγήθηκε με 4-1 αλλά και 5-2 λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου που έκλεισε στο 5-3 με γκολ του Βερβερίδη στα 19 δευτερόλεπτα. Στο δεύτερο ημίχρονο οι Θεσσαλονικείς με ένα επιμέρους σερί 3-0 στο τρίτο οκτάλεπτο «καθάρισαν» την νίκη αφού εκτόξευσαν την διαφορά στα πέντε τέρματα (8-3) και διατήρησαν σταθερό προβάδισμα μέχρι τη λήξη του αγώνα. Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ήταν ο Μαραγκός που σημείωσε τρία τέρματα.

Τα οκτάλεπτα: 2-1, 3-2, 3-0, 3-4

ΠΑΣ Φοίβος (Στέλιος Τούμπας): Βαλάσης, Φραγκαντώνης, Φραγκιαδάκης, Αβραμούδης, Γραβριήλ Ηλ. 2, Μαλινάκης, Ζαφειρείου 2, Παγωνίδης Σ. 2, Τσερκεζής Β., Ταβακόπουλος 1, Παγωνίδης Π. 1, Τσερκεζής Λ., Στάθης, Βασάκος, Μαραγκός 3

Βόλος (Σάκης Πλατανίτης): Νάσιος, Καμχή, Βερβερίδης 2, Καψάλης, Μαρινάγης Χρ., Δημητρίου 2, Πετρόπουλος 1, Κουφιδάκης, Βασιλούδης 2, Λιμπιτάκης, Γλούμης, Κουφιδάκης, Νικολέρης, Μεριστούδης