Α2 Ανδρών: Με μεγάλη ανατροπή και «χρυσό» σκόρερ τον Κώστογλου «απέδρασε» ο ΟΦΗ από την Καλαμάτα!

Πρώτη νίκη για τους Κρητικούς!

Με «χρυσό» σκόρερ τον Κωνσταντίνο Κώστογλου που πέτυχε το νικητήριο τέρμα τρία δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του αγώνα ο ΟΦΗ ολοκλήρωσε μια μεγάλη ανατροπή στην έδρα του Άργη Καλαμάτας καθώς επικράτησε με 8-7 για την 3η αγωνιστική του Νοτίου Ομίλου της Α2 Ανδρών. Το σύνολο του Κώστα Φιτσανάκη πήρε την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα και έφτασε τους τέσσερις βαθμούς, ενώ οι «νεοφώτιστοι» που ξεκίνησαν εντυπωσιακά το παιχνίδι αφού προηγήθηκαν με 5-0 στο ημίχρονο δεν κατάφεραν να πανηγυρίσουν το θετικό αποτέλεσμα και παρέμειναν χωρίς συγκομιδή.

Άργης Καλαμάτας – ΟΦΗ 7-8

Στο αγωνιστικό κομμάτι ο Άργης Καλαμάτας με όπλο την έδρα του προηγήθηκε με 5-0 στο ημίχρονο και ξεκίνησε με το καλύτερο τρόπο το παιχνίδι αλλά η συνέχεια δεν ήταν η ανάλογη με αποτέλεσμα ο ΟΦΗ να ανατρέψει την εις βάρος του κατάσταση. Οι Κρητικοί μείωσαν στα τρία γκολ την διαφορά (7-4) στο τρίτο οκτάλεπτο και ολοκλήρωσαν την μεγάλη ανατροπή στη τελευταία περίοδο όπου με ένα σερί 4-0 πήραν για πρώτη φορά το προβάδισμα (8-7) χάρη σε τέρμα του Κωνσταντίνου Κώστογλου τρία δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του αγώνα. Πρώτος σκόρερ για το σύνολο του Κώστα Φιτσανάκη ήταν ο Κωνσταντίνος Ζουράρης που σημείωσε τρία τέρματα, ενώ από πλευράς Καλαμάτας ο Νέγκιζ πέτυχε τον ίδιο αριθμό τερμάτων που δεν ήταν αρκετά προκειμένου οι γηπεδούχοι να πανηγυρίσουν το θετικό αποτέλεσμα.

Τα οκτάλεπτα: 3-0, 2-0, 2-4, 0-4

Άργης Καλαμάτας (Κώστας Πετρόπουλος): Τερεζάκης, Πετρόπουλος Αντ., Κλαψιανός 1, Κωνσταντόπουλος, Τσιότσιος Κων., Ψιρογιάννης, Μακαντάνης Ν. 1, Σαμαράς, Νέγκιζ 3, Δουρδούνας, Τσελέντης, Σμάτωβ 1, Μπλαζάκης, Αλμπάνης, Τσιότσιος Χρ. 1

ΟΦΗ (Κώστας Φιτσανάκης): Γαρταγάνης, Αποστολάκης 2, Φυτάλης 1, Πιακουφάκης, Κώστογλου 1, Γεωργόπουλος, Τσαγκαράκης, Παπαδάκης, Ζουράρης 3, Ζαχαράκης, Λουλουκάκης 1, Αρώνης, Δράκος, Κάπης