Πρεμιέρα αύριο (25/4) της τελικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών, με τους πρώτους αγώνες των play offs και play out.

PLAY OFFS

Τρίτη, 25/4

*19.30 Εθνικό Πειραιά           ΕΘΝΙΚΟΣ NOBEL HELLAS – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

*20.30 «Αντώνης Δημητρόπουλος» / Γλυφάδα         ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ I REPAIR – ΑΛΙΜΟΣ ΝΑΣ BETSSON

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (1ος κανονική περιόδου) και ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (2ος κανονικής περιόδου), έχουν προκριθεί απευθείας στα Ημιτελικά

Πέμπτη, 27/4

*20.30 Δημοτικό Νέας Σμύρνης         ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ NOBEL HELLAS

*21.30 Δημοτικό Αλίμου       ΑΛΙΜΟΣ ΝΑΣ BETSSON – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ I REPAIR

Αν και όπου χρειαστούν 3οι αγώνες:

Σάββατο, 29/4

*16.30 «Αντώνης Δημητρόπουλος» / Γλυφάδα         ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ I REPAIR – ΑΜΙΜΟΣ ΝΑΣ BETSSON

*19.30 Εθνικό Πειραιά           ΕΘΝΙΚΟΣ NOBEL HELLAS – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

Οι ομάδες που θα πετύχουν 2 Νίκες προκρίνονται στα Ημιτελικά, όπου και θα αντιμετωπίσουν (4, 6 και 8 Μαϊου) με μειονέκτημα έδρας ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ (ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ I REPAIR ή ΑΛΙΜΟΣ ΝΑΣ BETSSON) και ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (ΕΘΝΙΚΟΣ NOBEL HELLAS ή ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ).

Οι ηττημένοι, θα παίξουν (4, 6 και 8 Μαϊου) για θέσεις 5η – 6η.

PLAY OUT

Τρίτη, 25/4

*14.00 «Αντώνης Δημητρόπουλος» / Γλυφάδα         ΑΕΚ – ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

*20.30 Δημοτικό Περιστερίου           ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

Πέμπτη, 27/4

*14.00 Εθνικό Χανίων            14.00   ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΑΕΚ

*18.00 Εθνικό Λάρισας          ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

Αν και όπου χρειαστούν 3οι αγώνες:

Σάββατο, 29/4

*15.00 «Αντώνης Δημητρόπουλος» / Γλυφάδα         ΑΕΚ – ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

*16.00 Δημοτικό Περιστερίου           ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

Οι ομάδες που θα πετύχουν 2 Νίκες παραμένουν στην Κατηγορία, ενώ οιμ ηττημένες υποβιβάζονται στην Α2 Εθνική Κατηγορία.

ΣΚΟΡΕΡ

72 Ελληνιάδη (ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ), 64 Νίνου Ειρ. (ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ), 55 Κοντογιάννη (ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ), 54 Ασημάκη (ΑΛΙΜΟΣ ΝΑΣ), 53 Κότσια (ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ), 51 Κουρέτα (ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ), Μπενέκου Άλκ. (ΕΘΝΙΚΟΣ), Ντόιλ (ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ), Σάντα (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ), 46 Μυριοκεφαλιτάκη (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ)

ΠΗΓΗ: koe.org.gr