Τρεις Έλληνες στο βάθρο μαζί στο Βελιγράδι!

Ελληνική υπόθεση 100% έκαναν το αγώνισμα των 50μ. πεταλούδα τρεις κολυμβητές από τη χώρα μας, όσον αφορά το 11.April Grand Prix.

Στο Βελιγράδι ο Φώτης Κολιόπουλος, ο Χρήστος Κατραντζής και ο Ευάγγελος Αϊβαλιώτης πήραν την 1η, 2η και 3η θέση αντίστοιχα στο αγώνισμα και μάλιστα με πολύ καλούς χρόνους.

Ο πρωταθλητής του Εθνικού έκανε 24.41 και κατέκτησε το χρυσό, ο αθλητής του Ολυμπιακού πραγματοποίησε επίδοση 24.56, ενώ ο νεαρότερος της παρέας και μέλος του Γλαύκου Περιστερίου έκανε χρόνο 25.35 και πήρε το χάλκινο, ωστόσο στα προκριματικά είχε κάνει ατομικό ρεκόρ με 25.16!

Στον τελικό Β’ του αγωνίσματος συμμετείχαν ο Λάζαρος Γκέκας της Νίκης με χρόνο 26.88 (2η θέση), καθώς και ο Βασίλης Καπαρτζιάνης με χρόνο 27.52.