Το αναλυτικό, κατά μήνα, αγωνιστικό πρόγραμμα των έξι (6) αθλημάτων της ΚΟΕ, την περίοδο 2019-20, παρουσιάζει και φέτος το Γραφείο Τύπου της Ομοσπονδίας.

ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΣ 2019

*28, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (1η αγωνιστική Α’ & Β’ Ομίλου), Α’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

 

ΟΚΤΩΒΡΙΟΣ 2019

*2, Σούπερ Καπ Ανδρών, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*5, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (1η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*5, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (2η αγωνιστική Α’ Ομίλου), Α’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*5-6, Μεσογειακό Κύπελλο Εφήβων – Νεανίδων – Παίδων – Κορασίδων, Λευκωσία, OPEN WATER

*7, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (1η αγων.), Γιαντράν Σπλίτ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*12, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (2η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*12, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (3η αγωνιστική Α’ Ομίλου), Α’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*12, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (2η αγωνιστική Β’ Ομίλου), Α’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*15, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (2η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*15, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (3η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*18, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (2η αγων.), ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – Σίντεζ Καζάν, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*19, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (3η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*19, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (4η αγωνιστική Α’ Ομίλου), Α’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*23, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (4η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*26, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (5η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*26, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (5η αγωνιστική Α’ Ομίλου), Α’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*26, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (3η αγωνιστική Β’ Ομίλου), Α’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*29, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (3η αγων.), ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – Γιαντράν Χέρτζεγκ Νόβι, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*30, Ευρωπαϊκό Κύπελλο Ανδρών (1ος προημιτελικός), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*30, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (6η αγωνιστική Α’ Ομίλου), Α’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*30, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (4η αγωνιστική Β’ Ομίλου), Α’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

 

ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ 2019

*1-3, Ευρωλίγκα Γυναικών (Α’ Προκριματική Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*2, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (6η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*4, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (7η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*6, Κύπελλο Ελλάδας Ανδρών, Α’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*8, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (4η αγων.), Σόλνοκ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*8-10, Ημερίδα Γκραν Πρι, Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*9, Ευρωπαϊκό Κύπελλο Ανδρών (2ος Προημιτελικός) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*9, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (7η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*9, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (7η αγωνιστική Α’ Ομίλου), Α’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*9, Κύπελλο Ελλάδας Ανδρών, Μπαράζ, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*9-10, Ημερίδα Γκραν Πρι, ΑθήναΜ (1ος Όμιλος), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*12, ΕΛΛΑΔΑ – Ιταλία, World League Ανδρών, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*16, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (8η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*16, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (8η αγωνιστική Α’ Ομίλου), Α’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*16, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (5η αγωνιστική Β’ Ομίλου), Α’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*16-17, Ημερίδα Γκραν Πρι, Αθήνα (2ος Όμιλος), ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*19, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (5η αγων.), ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – Σπαντάου, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*23, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (9η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*23, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (9η αγωνιστική Α’ Ομίλου), Α’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*24, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (1η αγωνιστική), Α’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*24, Ημερίδα Γκραν Πρι & 9-12 ετών, Περιφέρεια, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*27, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (10η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*29-1/12, Ευρωλίγκα Γυναικών (Β’ Προκριματική Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*30, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (11η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*30-1, Ημερίδα ορίων (1ο-7ο Αστέρι), Αθήνα, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

 

ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ 2019

*3, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (6η αγων.), Μπαρτσελονέτα – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*4, Κύπελλο Ελλάδας Γυναικών, Α’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*4-8, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα 25άρας, Γλασκόβη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*7, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (10η αγωνιστική Α’ Ομίλου), Α’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*7, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (6η αγωνιστική Β’ Ομίλου), Α’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*7-8, Γκραν Πρι Χριστουγέννων (25μ), Βόλος, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*7-8, Ημερίδα ορίων (1ο-7ο Αστέρι), Πάτρα / Σέρρες, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*9, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (7η αγων.), ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – Γιουγκ Ντουμπρόβνικ, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*12-20, Παγκόσμιο πρωτάθλημα Νέων ανδρών (Κ20), Κουβέιτ,ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*14-15, Χειμερινοί αγώνες Ταχυτήτων Masters, Βόλος, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*14-15, Ημερίδα ορίων (1ο – 7ο Αστέρι), Κρήτη / Θεσσαλονίκη, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*15, Ημερίδα, Αθήνα, ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*20-22, Μίτινγκ “Αλεξάνδρεια”, Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*21-22, Κύπελλο Χριστουγέννων, Γιάννενα, ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*21-22, Κύπελλο Χριστουγέννων (Κατηγορίες Γ, Δ’) & Ημερίδα ΟΠΕΝ, Προαγωνιστικών, ΟΑΚΑ, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*21-22, Ημερίδα ορίων (1ο – 7ο Αστέρι), Δράμα, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*23, ΕΛΛΑΔΑ – Ουγγαρία, World League Γυναικών, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*28, Ισπανία – ΕΛΛΑΔΑ, World League Γυναικών, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

 

ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΣ 2020

*10-12, Πρωτάθλημα Νέων ανδρών (2001), Α’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*10-12, Πρωτάθλημα Νέων γυναικών (2001), Α’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*11-12, Ημερίδα, Αθήνα & Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*11-12, Ημερίδα ορίων (1ο – 7ο Αστέρι), Βόλος, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*12-26, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών, Βουδαπέστη, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*17-19, Ημερίδα 9-12 ετών, Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*17-19, Μίτινγκ “Απόστολος Παύλος”, Καβάλα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*18-19, Ημερίδα 9-12 ετών, Αθήνα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*18, Ημερίδα, 2.5χλμ, OPEN WATER

*19, Ημερίδα 5χλμ, OPEN WATER

*19, Ημερίδα & Ημερίδα 9-12 ετών, Περιφέρεια, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*24-26/1, Πρωτάθλημα Εφήβων (2003), Α’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*24-26/1, Πρωτάθλημα Νεανίδων (2003), Α’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*26, Ημερίδα, Αθήνα & Περιφέρεια, ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*29, Κύπελλο Ελλάδας Ανδρών, Β’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*31-2/2, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών, Β’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*31-2/2, Χειμερινοί αγώνες Παμπαίδων – Παγκορασίδων Α’, Β’, Νότιας Ελλάδας, Αθήνα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

 

ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ 2020

*1, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (12η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*1, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών, Β’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*1-2, Χειμερινοί αγώνες Κορασίδων Α’ & επαναληπτική Ημερίδα ορίων (1ο-2ο Αστέρι), ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*4, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών, Β’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*5, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (8η αγων.), Γιουγκ Ντουμπρόβνικ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*7, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (13η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*7-9, Πρωτάθλημα Μίνι Παίδων (2007), Α’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*7-9, ΧειμερινοΊ αγώνες Παίδων – Κορασίδων, Νότιας Ελλάδας, Αθήνα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*7-9, Χειμερινοί αγώνες Κατηγοριών, Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*8, Ευρωλίγκα Γυναικών (1ος Προημιτελικός), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*8-9, επαναληπτική Ημερίδα ορίων (1ο-7ο Αστέρι), Θεσσαλονίκη, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*11, Γεωργία – ΕΛΛΑΔΑ, World League Ανδρών, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*12, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών, Β’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*14-16, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών, Β’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*14-16, Πρωτάθλημα Β’ Ανδρών, ΥΔΑΤΟΣΦΑΡΙΣΗ

*14-16, Χειμερινοί αγώνες Ανδρών – Γυναικών, Αθήνα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*14-16, Γκραν Πρι, Μαδρίτη, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*15, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (14η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*18, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (15η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*19, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (15η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*20-23, Γκραν Πρι, Ροστόκ, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*21-23, Πανελλήνιοι Χειμερινοί αγώνες, ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*21-23, Χειμερινοί αγώνες 9-12 ετών, Αθήνα & Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*21-23, Μίτινγκ “Φάρος Έλενα Σαϊρη¨, Αλεξανδρούπολη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*22, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (9η αγων.), ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – Μπαρτσελονέτα, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*22, Ευρωπαϊκό Κύπελλο Ανδρών (1ος Ημιτελικός), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*22, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (16η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*23, Χειμερινοί αγώνες 9-12 ετών, Περιφέρεια, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*25, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (17η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*25, Ρωσία – ΕΛΛΑΔΑ, World League Γυναικών, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*28-1/3, Φάιναλ Φορ Κυπέλλου Ελλάδας Ανδρών, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

 

ΜΑΡΤΙΟΣ 2020

*4, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (10η αγων.), Σπαντάου – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*4, Ευρωπαϊκό Κύπελλο Ανδρών (2ος Ημιτελικός), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*6-8, Πρωτάθλημα Νέων ανδρών (2001), Β’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*6-8, Πρωτάθλημα Β’ Γυναικών, (Α’ Φάση, Α’ Γύρος), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*6-8, Ημερίδα (Κατηγορίες Α’, Β’, Γ’, Δ’), ΟΑΚΑ, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*7, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (16η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*7-8, Χειμερινοί αγώνες Κορασίδων Β’ & επαναληπτική Ημερίδα ορίων (3ο-4ο Αστέρι), ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*8-15, Προολυμπιακό τουρνουά Γυναικών, Ιταλία, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*10, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (18η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*11, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (18η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*13-15, Πρωτάθλημα Παίδων (2005), Α’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*15, Ημερίδα, Αθήνα & Περιφέρεια, ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*19-21, Πρωτάθλημα Νέων ανδρών (2001), Τελική Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*20-22, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών, Γ’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*22-30, Προολυμπιακό τουρνουά Ανδρών, Ρότερνταμ, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*24, Ολλανδία – ΕΛΛΑΔΑ, World League Γυναικών, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*27-29, Πρωτάθλημα Κορασίδων (2005), Α’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*27-29, FINA AS WORLD SERIES, Ουργκάντα Αίγυπτος, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*28, Ευρωλίγκα Γυναικών (2ος Προημιτελικός), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

 

ΑΠΡΙΛΙΟΣ 2020

*1 Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (19η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*2-4, Πρωτάθλημα Β’ Ανδρών,ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*3-5, HellasBeetles Cup & FINA AS WORLD SERIES, Αλεξανδρούπολη, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*3-5, Πρωτάθλημα Μίνι Παίδων (2007), Β’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*4, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (20ή αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*4-5, Πολυεθνής Συνάντηση Εφήβων – Νεανίδων, Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*4-5, Πολυεθνής Συνάντηση Παίδων – Κορασίδων, Κίεβο, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*7, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (21η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*8, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (21η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*10-11, Φάιναλ Φορ Κυπέλλου Ελλάδας Γυναικών, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*10-12, Πρωτάθλημα Εφήβων (2003), Β’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*10-12, Πρωτάθλημα Νεανίδων (2003), Β’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*10-12, Μίτινγκ “Νιόβεια”, Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*10-12, Κύπελλο Άνοιξης (Κατηγορίες Β’, Γ’, Δ’) & Ημερίδα Α’, Προαγωνιστικών, ΟΑΚΑ, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*10-12, FINA AS WORLD SERIES, Βουδαπέστη, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*11, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (11η αγων.), ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – Σόλνοκ, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*11, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (22η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*11, Ημερίδα, 2.5χλμ, OPEN WATER

*12, Ημερίδα 5χλμ, OPEN WATER

*12, Ημερίδα, Αθήνα & Περιφέρεια, ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*16, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (22η αγωνιστική), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*17-18, Κύπελλο Ευρωπαϊκής Ομοσπονδίας Γυναικών, Φάιναλ Φορ, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*21, ΕΛΛΑΔΑ – Ιταλία, World League Ανδρών, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*21-25, Προολυμπιακό Μίτινκ, Τόκιο, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*22, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (12η αγων.), Γινατράν Χέρτζεγκ Νόβι – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*22, Ευρωπαϊκό Κύπελλο Ανδρών (1ος ΤΕΛΙΚΟΣ), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*22, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (πλέι οφ & πλέι άουτ, Α’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*24, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (πλέι οφ & πλέι άουτ, Α’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*24-25, Φάιναλ Φορ Ευρωλίγκας Γυναικών, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*24-26, Πρωτάθλημα Μίνι Κορασίδων (2007), Α’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*24-26, Πρωτάθλημα Παίδων (2005), Β’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*24-26, Μίτινγκ “Βενιζέλεια”, Χανιά, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*25-26, Βαλκανικοί αγώνες Εφήβων – Νεανίδων, Βόρεια Μακεδονία, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*26, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (πλέι οφ & πλέι άουτ, Α’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*28-3/5, Προολυμπιακό, Τόκιο, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*29, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (πλέι άουτ, Α’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*30, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (πλέι οφ & πλέι άουτ, Α’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

 

ΜΑΪΟΣ 2020

*2, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (πλέι οφ & πλέι άουτ, Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*3, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (πλέι οφ & πλέι άουτ, Α΄Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*4, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (πλέι οφ, Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*5, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (πλέι οφ & πλέι άουτ, Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*5, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (πλέι οφ & πλέι άουτ, Α’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*3-5, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών, Γ’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*7, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (πλέι οφ, Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*8-10 Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών, (πλέι οφ & πλέι άουτ), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*8-10, Πρωτάθλημα Παίδων (2005), Γ’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*8-10, Πρωτάθλημα Β’ Γυναικών (Β’ Γύρος, Α’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*8-10, Εθνικό πρωτάθλημα, ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*8-10, Πανελλήνιο πρωτάθλημα ΟΠΕΝ, Γ’, Δ’ Κατηγοριών, ΟΑΚΑ, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*9, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (13η αγων.), Σίντεζ Καζάν – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*9, Ευρωπαϊκό Κύπελλο Ανδρών (2ος ΤΕΛΙΚΟΣ), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*9, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (πλέι οφ, Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*9-10, Ημερίδα, Αθήνα & Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*10, Ημερίδα 9-12 ετών, & Ορίων, Περιφέρεια, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*11, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (πλέι οφ, Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*11-17, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών, Βουδαπέστη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*12, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (πλέι οφ, Γ’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*13, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (πλέι οφ, Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*14, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (πλέι οφ, Γ’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*15, Πρωτάθλημα Α1 Γυναικών (πλέι οφ, Β’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*15-17, Πρωτάθλημα Εφήβων (2003), Γ’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*15-17, Πρωτάθλημα Κορασίδων (2005), β’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*16, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (πλέι οφ, Γ’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*16-17, Μίτινγκ “Λευκός Πύργος¨, Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*18-24, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών, Βουδαπέστη, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*20, Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών (14η αγων.), ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – Γιαντράν Σπλιτ, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*20-24, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών, Βουδαπέστη, OPEN WATER

*20-25, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Γυναικών, Βουδαπέστη, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*22, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (πλέι οφ, Γ’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*22-24, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών (πλέι οφ & πλέι άουτ), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*22-24, Πρωτάθλημα Β’ Ανδρών, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*22-24, Μίτινγκ “Μακεδονικοί αγώνες”, Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*23, Ημερίδα 5χλμ (θάλασσα), OPEN WATER

*24, Πρωτάθλημα Α1 Ανδρών (πλέι οφ, Γ’ Φάση), ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*28-31, Εθνικό πρωτάθλημα, Αθήνα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

 

ΙΟΥΝΙΟΣ 2020

*5-7, Φάιναλ 8 Τσάμπιονς Λιγκ Ανδρών, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*5-7, Μίτιγνκ “Ακρόπολις”, Αθήνα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*9-14, Τελική Φάση World League Γυναικών, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*11-14, Πανελλήνιο Κορασίδων Β’, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*12-14, Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών, Τελική Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*12-14, Θερινοί αγώνες 9-12 ετών, Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*12-14, Πανελλήνιο πρωτάθλημα Α’, Β’, ΟΑΚΑ, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

*12-14, Πανελλήνιο πρωτάθλημα Masters, Σύρος, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*12-14, FINA AS WORLD SERIES, ΗΠΑ, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*13-14, Θερινοί αγώνες 9-12 ετών, Αθήνα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*14, Ημερίδα & Ημερίδα 9-12 ετών, Περιφέρεια, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*15, Ημερίδα & Περιφέρεια, ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*18-20, Πρωτάθλημα Εφήβων (2003), Τελική Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*18-20, Πρωτάθλημα Νεανίδων (2003), Τελική Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*19-21, Μεσογειακό Κύπελλο, Ελλάδα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*19-21, FINA AS WORLD SERIES, Καναδάς, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*20-21, Ημερίδα, Αθήνα & Θεσσαλονίκη, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*23-28, Τελική Φάση World League Ανδρών, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*24-28, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νεανίδων, Μάλτα, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*25-28, Πρωτάθλημα Νέων γυναικών (2001), Τελική Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*26-28, Πρωτάθλημα Μίνι Παίδων (2007), Γ’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*26-28, Πρωτάθλημα Γ’ Ανδρών, Α’ Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*26-28, Πανελλήνιοι αγώνες 9-12 ετών, Αθήνα, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*27-28, Πανελλήνιο πρωτάθλημα, Όλες οι Κατηγορίες, OPEN WATER

*29-5/7, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νέων (Α’, Β’), Εδινβούργο, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

 

 

ΙΟΥΛΙΟΣ 2020

*3-5, Πρωτάθλημα Β’ Ανδρών, Τελική Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*3-5, Πανελλήνιο πρωτάθλημα Παμπαίδων – Παγκορασίδων Β’, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*3-9, Παγκόσμιο πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών, Τομσκ, ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*5-12, Παγκόσμιο πρωτάθλημα Παίδων – Κορασίδων (Κ16), Βόλος & Λάρισα, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*7-9, Πανελλήνιο πρωτάθλημα Παμπαίδων – Παγκορασίδων Α’, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*8-12, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Εφήβων – Νεανίδων, Αμπερντίν, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*7-11, Πανεπιστημιάδα, Τομσκ, ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*10-12, Πρωτάθλημα Β’ Γυναικών, Τελική Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*10-12, Πανελλήνιο πρωτάθλημα Κορασίδων Α’, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*16-19, Πρωτάθλημα Μίνι Κορασίδων (2007), Τελική Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*16-19, Πρωτάθλημα Μίνι Παίδων (2007), Τελική Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*16-19, Πανελλήνιο πρωτάθλημα Κατηγοριών, ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*16-19, Πανελλήνιο πρωτάθλημα Παίδων – Κορασίδων, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*17-19, Πρωτάθλημα Γ’ Ανδρών, Τελική Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*21-23, Πανελλήνιο πρωτάθλημα Εφήβων – Νεανίδων, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*23-25, Πρωτάθλημα Κορασίδων (2005), Τελική Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*23-25, Πρωτάθλημα Παίδων (2005), Τελική Φάση, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*24-9/8, Ολυμπιακοί Αγώνες, Τόκιο, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*25-2/8, Ολυμπιακοί Αγώνες, Τόκιο, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*26-1/8, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νέων, Λιλιάνο, ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*26-4/8, Ολυμπιακοί Αγώνες, Τόκιο, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

 

ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2020

*3-8, Ολυμπιακοί Αγώνες, Τόκιο, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*5-6, Ολυμπιακοί Αγώνες, Τόκιο, OPEN WATER

*22-30, Παγκόσμιο πρωτάθλημα Εφήβων (2002), Τουρκία, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*23-30. Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νέων γυναικών (2001), Όστια, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*26-30, Παγκόσμιο πρωτάθλημα Νεανίδων, Καναδάς, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

 

ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΣ 2020

*5-6, Πρωτάθλημα Συλλόγων Θάλασσας, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*5-13, Παγκόσμιο πρωτάθλημα Νεανίδων (2002), Ισραήλ, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*6-13, Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νέων ανδρών (2001), Βόλος, ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

*17-20, Εθνικό πρωτάθλημα, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*24-27, Πανελλήνιο πρωτάθλημα Νεανίδων, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

*24-28, Παγκόσμιο πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών – Νέων, OPEN WATER, Σαν Αντρές Κολομβία, ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

 

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Οι τυχόν αλλαγές και προσθαφαιρέσεις, θα γίνονται ανάλογα με τις σχετικές ανακοινώσεις και αποφάσεις της ΚΟΕ, της LEN και της FINA.

Facebook Comments