Θα είναι εκεί ο Πρωταθλητής Ευρώπης!

Πάρτι πρόκρισης για τον Ολυμπιακό στον Πειραιά τη Μεγάλη Τετάρτη!

Ο πρωταθλητής Ευρώπης δεν θα μπορούσε να λείπει από το ραντεβού των κορυφαίων ευρωπαϊκών ομάδων και οι παίκτες του Θοδωρή Βλάχου θα βρίσκονται στο Φάιναλ 8 του Τσάμπιονς Λιγκ στο Ανόβερο για να υπερασπιστούν τον τίτλο τους!

Ο Ολυμπιακός εύκολα επικράτησε του Ανόβερο με σκορ 17-7 και πανηγύρισε την πρόκριση με τον κόσμο του.

Για πρώτη φορά στη 13άδα του Ολυμπιακού βρέθηκε ο Μάνος Ζερδεβάς ο οποίος αγωνίστηκε στο δεύτερο ημίχρονο στη θέση του Πάβιτς.

Ο Ολυμπιακός κυριάρχησε από το ξεκίνημα στο ματς κόντρα στη γερμανική ομάδα, προηγήθηκε με 6-0 στο πρώτο οκτάλεπτο και 10-2 στο δεύτερο και ολοκλήρωσε το ματς με εμφατικό τρόπο στην τελευταία περίοδο, για να φτάσει στο τελικό 17-7.

Πρώτοι σκόρερ των ερυθρολεύκων σε αυτό το ματς ήταν ο Άλεξ Γούνας με πέντε τέρματα και ο Ντίνος Γενηδουνιάς με τέσσερα γκολ. Είναι χαρακτηριστικό ότι σκόραραν επτά διαφορετικοί παίκτες του Ολυμπιακού.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΑΝΟΒΕΡΟ 17-7

Οκτάλεπτα: 6-0, 4-2, 2-3, 5-2.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Θοδωρής Βλάχος): Πάβιτς, Μυλωνάκης, Σκουμπάκης 1, Γενηδουνιάς 4, Φουντούλης 2, Νικολαΐδης 1, Δερβίσης 1, Μπούσλιε, Μουρίκης 1, Γούνας 5, Αργυρόπουλος – Κανακάκης, Ομπράντοβιτς 2, Ζερδεβάς.

ΑΝΟΒΕΡΟ: Σένκελ, Τσόρουσιτς 2, Μογκ, Ρεάλ, Μπργκούλιαν Ντ. 3, Ράντοβιτς, Γιόκιτς, Πρέους, Τσούτζε, Εστράνι 1, Ζετς 1, Βίνκελχορστ, Γκόετζ.