ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΔΙΠΛΟ ΤΟΥ ΗΛΥΣΙΑΚΟΥ ΚΑΙ ΝΙΚΗ «ΒΟΜΒΑ» ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ!

Έκανε… ποδαρικό στην Β’ Φάση με τεράστια νίκη η ομάδα του Τάσου Σχίζα και απέδρασε από τον Άλιμο επικρατώντας της ΑΕΚ με 10-7, παίρνοντας τους πρώτους της τρεις βαθμούς στο Πρωτάθλημα και την 1η Αγωνιστική του G2!

Οι φιλοξενούμενοι στην καλύτερη τους εμφάνιση στη σεζόν πήραν ισχνό προβάδισμα από το πρώτο κιόλας ημίχρονο το οποίο και επέκτειναν στο τρίτο οκτάλεπτο κλείνοντας την τρίτη περίοδο με 8-5. Πρώτος σκόρερ της αναμέτρησης ήταν ο Αράκι που σημείωσε τρια τέρματα. Με το πρώτο του τρίποντο ο Ηλυσιακός… «τάραξε τα νερά» της Α1 έφτασε τους 4 βαθμούς και φώναξε «παρών». Η ομάδα του Νίκου Βενετόπουλου έμεινε στους 15 πόντους.

ΑΕΚ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 7-10

Οκτάλεπτα: 2-2, 1-2, 2-4, 2-2.

ΑΕΚ (Νίκος Βενετόπουλος): Καραμπέτσος, Φωτεινάκης, Σταμέλος, Κοκκινάκης, Βούκσεβιτς 1, Γαλάνης, Γκάτσος 1, Μαρινάγης, Παπάκος Κ. 1, Στελλάτος 2, Αράγια 2, Αβαγιανός, Χαϊδόπουλος, Ζαχόπουλος, Ζακχαίος.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Τάσος Σχίζας): Κατσινούλας, Αράι 1, Κρανιάς, Μπομπός, Μοσχοβέλης, Λεμπέσης, Δήμου Π 1, Καραβιώτης 1, Τουμπούρος, Τσιστράκης 1, Ξυλάς 1, Αράκι 3, Ασβέστης, Σφηκάκης 2, Τσιφτσής.

Διαιτητές: Μπουδραμής, Κραβαρίτης

Αλυτάρχης: Βασίλης Λαγός