Η Α’ Φάση στο πρωτάθλημα των Μίνι Παίδων ολοκληρώθηκε την Κυριακή (12/9), με το εισιτήριο για τη Β’ Φάση, που θα διεξαχθεί στις 24-16 Σεπτεμβρίου να παίρνουν 27 ομάδες.

Οι ομάδες που προκρίθηκαν είναι οι κάτωθι: ΝΟ Βουλιαγμένης, Εθνικός Πειραιά, Μίλων ΑΟΝΣ (Α’ όμιλος Αττικής), Νηρέας Χαλανδρίου, Νηρέας Γέρακα (Β’ όμιλος Αττικής), Ολυμπιακός, ΝΟ Καλαμακίου, Ηλυσιακός (Γ’ όμιλος Αττικής), ΑΟ Παλαιού Φαλήρου, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΑΕ Χαϊδαρίου (Δ’ όμιλος Αττικής), Παναθηναϊκός, ΣΚ Ροή, ΓΣ Περιστερίου (Ε’ όμιλος Αττικής), Άρης Θεσσαλονίκης, ΝΟ Καβάλας, ΕΑΤΕΚ (Α’ όμιλος Θεσσαλονίκης), ΠΑΟΚ, ΝΟ Λάρισας, Πανσερραϊκός (Β’ όμιλος Θεσσαλονίκης), ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Ναυπλίου (Α’ όμιλος Πάτρας), ΝΑΟ Κέρκυρας, ΟΥΚ Βόλου (Β’ όμιλος Πάτρας), ΝΟ Χανίων και Ακαδημίες  Ηρακλείου (όμιλος Χανίων).

Μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα της Παρασκευής (10/9) ΕΔΩ και του Σαββάτου (11/9) ΕΔΩ.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Κυριακής (12/9) και οι τελικές βαθμολογίες:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

4η αγωνιστική:

Άρης Νικαίας – ΝΟ Καστέλλας   1-20

ΝΟ Βουλιαγμένης – Μίλων ΑΟΝΣ   13-7

5η αγωνιστική:

Εθνικός Πειραιά – Άρης Νικαίας   24-1

ΝΟ Καστέλλας – ΝΟ Βουλιαγμένης   3-21

Τελική Βαθμολογία:

1. ΝΟ Βουλιαγμένης   12 (94-11)

2. Εθνικός Πειραιά   9 (52-38)

3. Μίλων ΑΟΝΣ   6 (51-27)

4. ΝΟ Καστέλλας   3 (31-53)

5. Άρης Νικαίας   0 (4-103)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

2η αγωνιστική:

Ιωνικός – ΑΟ Πετρούπολης   4-7

Νηρέας Χαλανδρίου – Νηρέας Γέρακα   9-8

3η αγωνιστική:

Νηρέας Χαλανδρίου – Ιωνικός   12-5

Νηρέας Γέρακα – ΑΟ Πετρούπολης   13-8

Τελική Βαθμολογία:

1. Νηρέας Χαλανδρίου   9 (34-19)

2. Νηρέας Γέρακα   6 (33-23)

3. ΑΟ Πετρούπολης   3 (21-30)

4. Ιωνικός   0 (15-31)

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

4η αγωνιστική:

Ηλυσιακός – Ποσειδώνας Σαλ.   12-7

Απόλλων Σμύρνης – Ολυμπιακός   1-15

5η αγωνιστική:

ΝΟ Καλαμακίου – Ηλυσιακός   16-1

Ποσειδώνας Σαλ. – Απόλλων Σμύρνης   7-11

Τελική Βαθμολογία:

1. Ολυμπιακός   12 (73-7)

2. ΝΟ Καλαμακίου   9 (46-17)

3. Ηλυσιακός   6 (25-40)

4. Απόλλων Σμύρνης   3 (14-44)

5. Ποσειδώνας Σαλ.   0 (18-68)

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

4η αγωνιστική:

Υδραϊκός – ΑΕ Χαϊδαρίου   4-4

ΑΟ Παλαιού Φαλήρου – ΑΝΟ Γλυφάδας   10-3

5η αγωνιστική:

ΓΣ Ηλιούπολης – Υδραϊκός  5-6

ΑΕ Χαϊδαρίου – ΑΟ Παλαιού Φαλήρου   5-12

Τελική Βαθμολογία:

1. ΑΟ Παλαιού Φαλήρου   12 (56-12)

2. ΑΝΟ Γλυφάδας   9 (41-22)

3. ΑΕ Χαϊδαρίου   4 (18-31)

4. Υδραϊκός   4 (18-39)

5. ΓΣ Ηλιούπολης   0 (16-45)

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

4η αγωνιστική:

ΣΚ Ροή – Πανιώνιος   7-6

Τρίτων Αμαρουσίου – Παναθηναϊκός   0-30

5η αγωνιστική:

ΓΣ Περιστερίου – ΣΚ Ροή   4-5

Πανιώνιος – Τρίτων Αμαρουσίου   17-2

Τελική Βαθμολογία:

1. Παναθηναϊκός   12 (91-7)

2. ΣΚ Ροή   9 (31-36)

3. ΓΣ Περιστερίου   6 (44-41)

4. Πανιώνιος   3 (32-39)

5. Τρίτων Αμαρουσίου   0 (11-86)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

4η αγωνιστική:

ΝΟ Καβάλας – ΕΑΤΕΚ   12-6

ΠΑΣ Φοίβος – Άρης   0-21

5η αγωνιστική:

ΟΦΘ – ΝΟ Καβάλας   8-9

ΕΑΤΕΚ – ΠΑΣ Φοίβος   5-4

Τελική Βαθμολογία:

1. Άρης   12 (106-2)

2. ΝΟ Καβάλας   6 (30-51)

3. ΕΑΤΕΚ   6 (16-42)

4. ΟΦΘ   3 (15-47)

5. ΠΑΣ Φοίβος   3 (19-40)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

4η αγωνιστική:

ΝΟ Λάρισας – ΣΑΠΚ Νεάπολης   36-6

Πανσερραϊκός – ΧΑΝΘ   11-3

5η αγωνιστική:

ΠΑΟΚ – ΝΟ Λάρισας   23-9

ΣΑΠΚ Νεάπολης – Πανσερραϊκός   3-8

Τελική Βαθμολογία:

1. ΠΑΟΚ   12 (103-23)

2. ΝΟ Λάρισας   9 (104-36)

3. Πανσερραϊκός   6 (31-62)

4. ΧΑΝΘ   3 (16-74)

5. ΣΑΠΚ Νεάπολης   0 (21-80)

Α΄ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ

4η αγωνιστική:

Άργης Καλαμάτας – ΝΟ Πατρών   3-23

ΝΟ Ναυπλίου – ΝΟ Αργοστολίου   12-4

5η αγωνιστική:

ΝΕ Πατρών – Άργης Καλαμάτας   18-6

ΝΟ Πατρών – ΝΟ Ναυπλίου   24-2

Τελική Βαθμολογία:

1. ΝΟ Πατρών   12 (103-15)

2. ΝΕ Πατρών   9 (48-51)

3. ΝΟ Ναυπλίου   6 (45-39)

4. ΝΟ Αργοστολίου   3 (30-56)

5. Άργης Καλαμάτας   0 (11-59)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ

Τελική Βαθμολογία:

1. ΝΑΟ Κέρκυρας   9 (37-12)

2. ΟΥΚ Βόλου   6 (28-18)

3. ΝΟ Καλαμάτας   3 (28-28)

4. ΟΕΑΝΑΒ   0 (7-42)

ΟΜΙΛΟΣ ΧΑΝΙΩΝ

2η αγωνιστική:

ΝΟ Ρεθύμνου – Ακαδημία Ηρακλείου   10-11

ΝΟ Χανίων – ΟΦΗ   21-6

3η αγωνιστική:

ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου   17-3

ΟΦΗ – Ακαδημία Ηρακλείου   6-7

Τελική Βαθμολογία:

1. ΝΟ Χανίων   9 (55-14)

2. Ακαδημία Ηρακλείου   6 (23-33)

3. ΝΟ Ρεθύμνου   3 (19-32)

4. ΟΦΗ   0 (16-34)

Facebook Comments