Στην κορυφή του Βόρειου Ομίλου ολομόναχος βρίσκεται μετά τον Α’ γύρο της Α2 κατηγορίας ο Όμιλος Φίλων Θαλάσσης του Τάσου Δούμπα, ο οποίος πέρασε επιτυχημένα από τη Νέα Σμύρνη και την έδρα του Μίλωνα, ενώ εκμεταλλεύτηκε την απώλεια βαθμών του ΟΥΚ Βόλου στη Λάρισα (5-5).

Στον ίδιο όμιλο, ο ΓΣ Ηλιούπολης σημείωσε σημαντική νίκη στο κυνήγι της τετράδας στην έδρα της ΑΕ Χαϊδαρίου, ενώ στον Νότιο Όμιλο ο ΝΟ Πατρών με νέο προπονητή για δεύτερο παιχνίδι τον Βασίλη Λαμπάτο μέσω ανατροπής κόντρα στο ΠΕΚΕΒ, έμεινε κοντά στις τέσσερις προνομιούχες θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφ.

Αναλυτικά οι αγώνες της Κυριακής και οι βαθμολογίες στους δύο Ομίλους, όπως δημοσιεύθηκαν στο koe.org.gr

ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ:

ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ – ΠΕΚΕ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ 15-10. Οκτάλεπτα: 1-3, 2-3, 3-2, 9-2. ΝΟ Πατρών (Βασίλης Λαμπάτος): Κανελλόπουλος Β. 6, Κωνσταντακόπουλος 4, Γκότσης Π. 2, Πασσάς 3. ΠΕΚΕ Βροντάδου (Γιώργος Μπελέγρης): Μονιούδης Λ. 1,  Βορριάς 2, Γάφος 1, Κώστας 6.

ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ – ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ 8-8. Οκτάλεπτα: 2-2, 0-1, 3-1, 3-4. ΝΟ Καλαμάτας (Στάθης Μπακολιάς): Θεοδωρακόπουλος 1, Κουτσιαλής Αρ. 1, Καμένιτσα 2, Παναγιώταρος 2, Καρπέτας 2. Τρίαινα Βούλας (Παναγιώτης Καλογιάννης): Καλαμάρης 1, Τσακιράκης 2, Φωτίου 5.

Η Βαθμολογία του Νοτίου Ομίλου (7 αγ.)

1. ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ   111-43  21

2. ΑΕΚ               90-56   18

3. ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ        72-66   9

-. ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ        58-58   9

……………………………………….

-. ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ        68-82   9

6. ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛ.   64-70   8

7. ΠΕΚΕΒ                75-97   7

8. ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ    39-105   1

Επόμενη αγωνιστική (8η), 15-16/2: ΠΕΚΕ Βροντάδου – Τρίαινα Βούλας, Ηλυσιακός – ΓΣ Περιστερίου, ΑΕΚ – ΝΟ Πατρών, ΝΟ Καλαμάτας – ΝΕ Πατρών.

ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ:

ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ – OYK ΒΟΛΟΥ 5-5. Οκτάλεπτα: 0-0, 3-0, 1-3, 1-2. ΝΟ Λάρισας (Γιάννης Παπαγιαννάκης): Στεργίου Δ. 1, Μονιούδης Δ. 1, Πατούνας 1, Θεοδωρόπουλος 1, Παπαδόπουλος Τρ. 1. OYK Βόλου (Δημήτρης Μπλάνας): Δανιήλ Χ. 1, Γκανάτσιος 1, Μαρινάγης Χ. 1, Γλούμης 1, Στεργίου 1, Κουφιδάκης 1.

ΜΙΛΩΝ – ΟΦΘ 9-10. Οκτάλεπτα: 2-2, 0-4, 4-1, 3-3. Μίλων (Μιχάλης Ξανθόπουλος): Κοκκάλας 2, Τσελίκας 1, Οικονομίδης 1, Σταυρόπουλος 4, Γαβαλάς Γ. 1. ΟΦΘ (Τάσος Δούμπας): Αληχανίδης Αβ. 3, Γιώρτσιος 1, Παπαμανωλιουδάκης 1, Παπαθεοδώρου 2, Αληχανίδης Β. 1, Δημητριάδης 2.

ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ – ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 9-13. Οκτάλεπτα: 3-2, 2-3, 1-5, 3-3. ΑΕ Χαϊδαρίου (Θοδωρής Ανδρεάκος): Οικονομόπουλος 4, Γκότσης Γ. 1, Γρηγορόπουλος 1, Κόχειλας 1, Καλής 2. ΓΣ Ηλιούπολης (Γιώργος Σταϊκόπουλος): Ιωαννίδης 1, Κοντονής Δ. 4, Δραγώνας Ε. 2, Τσελέντης 1, Παζαΐτης 1, Σκληρός 1, Κοντονής Αν. 2, Παττακός 1.

Οι αγώνες του Σαββάτου ΕΔΩ.

Η Βαθμολογία του Βορείου Ομίλου (7 αγ.)

1. ΟΦΘ          75-64   16

2. ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ  67-51   15

3. ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.  64-63   11

4. ΑΡΗΣ ΘΕΣ.   77-74   9

…………………………………

5. ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ   57-57   8

-. ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ  64-72   8

7. ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ  51-60   7

8. ΜΙΛΩΝ         56-70   2

Επόμενη αγωνιστική (8η), 15-16/2: Νηρέας Γέρακα – Μίλων, ΟΦΘ – ΟΥΚ Βόλου, ΑΕ Χαϊδαρίου – Άρης Θεσσαλονίκης, ΝΟ Λάρισας – ΓΣ Ηλιούπολης.

Facebook Comments