Με την κατάκτηση του χρυσού μεταλλίου από τον ΑΝΟ Μεταμόρφωσης στον πρώτο τελικό της διοργάνωσης, αυτόν του Κόμπο, τον Ηρακλή να παίρνει την πρώτη θέση στο αγώνισμα της Αγωνιστικής 4άδας, αλλά και την Αικατερίνη Μανασάκη του ΑΝΟΜ να κατακτά την πρωτιά στις φιγούρες, ολοκληρώθηκε η τρίτη ημέρα του Πανελληνίου πρωταθλήματος Καλλιτεχνικής (Συγχρονισμένης) Κολύμβησης Κορασίδων Β’, το Σάββατο (7/7), στο Δημοτικό κολυμβητήριο του Χαϊδαρίου.

Το ασημένιο μετάλλιο στον τελικό του Κόμπο πήρε ο Πανσερραϊκός και το χάλκινο ο ΚΟ Ηρακλείου.

Οι αγώνες ολοκληρώνονται την Κυριακή 8/7 με τους τελικούς σε Ντουέτο, Ομαδικό και Σόλο και το τεστ για την Εθνική ομάδα.

Τα αποτελέσματα με τις τρεις πρώτες στον Τελικό του Κόμπο, στην Αγωνιστική 4άδα και στις Φιγούρες:

ΚΟΜΠΟ ΤΕΛΙΚΟΣ:

1. ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ (Σωτηρία Γκανά, Αποστολία Δούνια, Χριστίνα Ζαγγάνα, Αικατερίνη Μανασάκη, Παναγιώτα Μάρα, Ζαφειρία Μουρατίδη, Βαϊα Παπαγιαννάκη, Ιωάννα Σακέλλη, Παρασκευή Τέγου, Λυδία Τορνάρη) 68,0000 β.

2. ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Θάλεια Δάμπαλη, Ελεονώρα Καραμανίδου, Εστέλλα Καραμανίδου, Στέλλα Κωνσταντινίδου, Αθανασία Μάγειρα, Θέκλα Οινονομοπούλου, Κωνσταντίνα Σαββοπούλου, Μαρία Τρεβλοπούλου, Ευδοκία Ειρήνη Φλαμούρη, Αννέτα Ψάρρα, αναπλ. Χριστίνα Ανδριτσάκη, Κωνσταντίνα Δάμπαλη) 67,7667 β.

3. ΚΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ (Μαρίνα Βάγκε, Ευαγγελία Βαρδιαμπάση, Εβελίνα Κατσουνάκη, Άρτεμις Κουτράκη, Ελένη Κουτράκη, Αικατερίνη Κώτη, Ναυσικά Ιοκάστη Κώτη, Άρτεμις Ξημέρη, Ελένη Ρουβάκη, Μελίνα Σκευάκη, αναπλ. Στυλιανή Παντέρη, Ελένη Φουντουλάκη) 64,9333 β.

Αγωνιστική 4άδα:

1. ΗΡΑΚΛΗΣ (Ανδριάνα Αϊβαζίδη, Αναστασία Καραγιάννη, Χριστίνα Μάνου, Αριάδνη Μασμανίδου) 52,5000 β.

2. ΠΑΟΚ (Ισμήνη Μαρία Καραβασίλη, Άννα Μαρία Σδράλια – Γκουράν, Μαρία Ιωάννα Τσαπακίδου) 50,0333 β.

3. ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Ελένη Αλχανάτη, Μαρία Ιώνη Γερακίου, Νικολίνα Γεωργακάκη) 48,9667 β.

Φιγούρες:

1. Αικατερίνη Μανασάκη (ΑΝΟ Μεταμόρφωσης) 69,9304 β.

2. Γλυκερία Ταραζά (Ωρίωνας) 68,8008 β.

3. Αγγελική Τζατζιμάκη (ΝΟ Χανίων) 67,7592 β.

Το πρόγραμμα της Κυριακής (8/7):

10.00 Ντουέτο (ΤΕΛΙΚΟΣ)

12.00 Ομαδικό (ΤΕΛΙΚΟΣ)

14.00 Σόλο (ΤΕΛΙΚΟΣ)

15.30 Τεστ Εθνικής ομάδας

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here