Σόκαρε τον Εθνικό ο Πανιώνιος!

Σε ένα έντονο και σκληρό παιχνίδι, ο Πανιώνιος σημείωσε τη μεγαλύτερη φετινή νίκη του, καθώς στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής κέρδισε τον Εθνικό Πειραιώς στη Νέα Σμύρνη!

Πανιώνιος – Εθνικός Πειραιώς 8-5

Η ομάδα του Τάσου Παπαναστασίου έβαλε δύσκολα στον «Αυτοκράτορα», τον οποίο υποχρέωσε στην τέταρτη ήττα του στην Α’ γυναικών, ενώ ανέβηκε βαθμολογικά στους 14 βαθμούς. Από την άλλη, ο Εθνικός παρέμεινε στους 21, πραγματοποιώντας πολύ κακή εμφάνιση στη Νέα Σμύρνη.

Ο Εθνικός του Κώστα Φιτσανάκη μπήκε καλύτερα στον αγώνα και προηγήθηκε με 3-1 στο πρώτο οκτάλεπτο, ωστόσο ο «Ιστορικός» βελτίωσε την άμυνα του και μείωσε στο ημίχρονο σε 3-2.

Εν συνεχεία, στην τρίτη περίοδο, η Ελληνιάδη με πέναλτι έκανε το 4-2 για τον «Αυτοκράτορα», ωστόσο οι παίκτριες του Τάσου Παπαναστασίου ισοφάρισαν τον αγώνα στο 4:10 και στο 1:17 του οκταλέπτου είχαν περάσει μπροστά με 6-4.

Στην τελευταία περίοδο, στο 3:59 ο Πανιώνιος σκόραρε ξανά για το 7-4 για να μειώσει ο Εθνικός σε 7-5 στο 3:30. Έπειτα, ο Εθνικός αστόχησε σε πέναλτι στο 1:17 με τη Λογοθέτη και ο Πανιώνιος που είχε σκοράρει ακόμη ένα γκολ πήρε τη νίκη με 8-5.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ 8-5

Τα οκτάλεπτα: 1-3, 1-0, 4-1, 2-1.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (προπονητής Τάσος Παπαναστασίου): Τζούρκα, Σαφέτη 3, Πουστινίκοβα 3, Αποστολίδου 1, Κούβδου, Λαζάρου, Πετεινάτου, Μαλλιαρού, Δ. Παπαναστασιου 1, Δουρέκα, Α. Παπαναστασιου, Ζερβού.

ΕΘΝΙΚΟΣ (προπονητής Κώστας Φιτσανάκης): Σωτηρέλη, Ρακιντζή, Κωνσταντοπούλου, Ελληνιάδη 2, Μαμόγλου 2, Χατζηκυριακάκη, Λογοθέτη, Πέττα 1, Δούλη, Μπιτσάκου, Γκοτζιά, Ζαφειράκη, Χέλμη.

Διαιτητές: Μπουδραμής – Καλουζάκης

Αλυτάρχης: Λάμπρος Μιχαηλίδης.