Σε Ναύπλιο και ΝΟ Καλαμακίου τα εισιτήρια της ανόδου στην Α2 Ανδρών – Το απόγευμα οι τελικοί!

by Δέσποινα Μπαλαχτάρη

Η αυλαία των ημιτελικών της Β’ Εθνικής Ανδρών «έπεσε» στην Νίκαια! ΝΟ Καλαμακίου και ΝΟ Ναυπλίου επικράτησαν στους κρίσιμους αγώνες της τετράδας και θα συναντηθούν στον μεγάλο τελικό του Πρωταθλήματος το απόγευμα της Κυριακής 17/07 – 17:30, ενώ ήδη έχουν εξασφαλίσει την άνοδο τους στην Α2!

ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ – ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 11 – 6

Σε ένα παιχνίδι γεμάτο εντάσεις, ο γηπεδούχος Άρης ξεκίνησε δυναμικά στο πρώτο μέρος – προηγήθηκε με 3-1, όμως στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Καλαμακίου βρήκαν περισσότερες λύσεις στο σκοράρισμα και έφτασαν την διαφορά στο 9-3. Στον μικρό τελικό για την διεκδίκηση του Χάλκινου (16:00), οι Νικαιώτες θα αντιμετωπίσουν τον ΟΕΑ ΝΑΒ, ο οποίος δεν κατάφερε να υπερτερήσει στο ντέρμπι με το Ναύπλιο.

ΟΕΑ ΝΑΒ – ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ 7 – 8

Οι δύο ομάδες από τον Βόλο και το Ναύπλιο ανταγωνίστηκαν σκληρά για το δεύτερο «εισιτήριο» ανόδου, με το ντέρμπι να πηγαίνει στο ημίχρονο με το σκορ στο 5-6, με ιδιαίτερα κλειστές άμυνες και ωραία γκολ.