Πολύ καλή εμφάνιση από τον Απόλλωνα και νίκη επί του Υδραϊκού!

by ΓΙΩΡΓΟΣ ΦΡΑΓΚΑΚΗΣ

Σε ένα τρομερό παιχνίδι στο Σεράφειο κολυμβητήριο, ο Απόλλωνας Σμύρνης υποδέχθηκε τον Υδραϊκό και πήρε τη νίκη με 12-8 στην πρώτη μεταξύ τους αναμέτρηση για τα πλέι οφ της Α1 Ανδρών.

Σε ένα πάρα πολύ ωραίο παιχνίδι ανάμεσα σε Απόλλωνα και Υδραϊκό, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν μία πάρα πολύ σημαντική νίκη και να κάνουν το 1-0 στη μεταξύ τους σειρά. Το παιχνίδι ήταν πολύ κοντά στο σκορ για ένα ημίχρονο με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στο ημίχρονο με τον Απόλλωνα να έχει το ισχνό προβάδισμα του ενός γκολ 6-5.

Στο δεύτερο ημίχρονο όμως οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές και πραγματοποιώντας μια καταπληκτική 3η περίοδο κρατώντας χωρίς σκορ την ομάδα του Μάκη Βολτυράκη, πήραν ισχυρό προβάδισμα το οποίο και διατήρησαν μέχρι το τέλος μαζί και την υπερπολίτιμη νίκη.

Τα οκτάλεπτα: 2-2, 4-3, 5-0, 1-3

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Νίκος Δεληγιάννης): Γαλανόπουλος, Αλαμάνος, Γαρδίκας 2, Μόκκας, Γωνιωτάκης, Κίτσος, Γκουσάροφ 1, Χονδροκούκης 2, Βίσκοβιτς 1, Γούνας 3, Τσολακούδης, Σολανάκης 3, Δραγώνας, Τουρκομένης, Κότσκαρ.

ΥΔΡΑΪΚΟΣ (Μάκης Βολτυράκης): Γαλανίδης, Παζαΐτης, Θαλασσινός, Κοκκινάκης, Πρέκας 1, Αλμύρας, Μπλάνης 1, Γιάνκοβιτς 3, Φώσκολος 2, Άντζιτς, Αλβέρτης 1, Παρτσόγλου, Τζόκας, Βαλαβάνης.

Διαιτητές: Μοίραλης, Πολυχρονόπουλος

Αλυτάρχης: Λάμπρος Μιχαηλίδης