«Πήρε την ανιούσα ο Υδραϊκός»! 3η σερί νίκη

Τελευταίο παιχνίδι σήμερα για την Α1 ανδρών με τον Υδραϊκό να αντιμετωπίζει τον ΟΦΗ για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Υδατοσφαίρισης Ανδρών στο Κολυμβητήριο του Αλίμου στις 18:00.  Τρίτη σερί νίκη για τον Υδραϊκό. Τελικό σκορ 11-6.

Ο Υδραϊκός μέχρι σήμερα είχε 2 Νίκες και  3 Ήττες ενώ ο ΟΦΗ 5 σερί ήττες. Χωρίς τη συμμετοχή του Τηλέμαχου Πίσσα ο ΟΦΗ ο οποίος ξεκίνησε με πολλά προβλήματα στο πρώτο οκτάλεπτο.  Ο Υδραϊκός κατάφερε να σκοράρει 4 γκολ με τους Χατζηκυριακάκη και Χαραλαμπόπουλο και στο τέλος της πρώτης περιόδου θα μπορούσε να είχε σίγουρα μεγαλύτερο σκορ, αφού ο γηπεδούχος είχε αρκετές χαμένες ευκαιρίες. Στο πρώτο οκτάλεπτο υπήρξαν προβλήματα με το 30αρι και υπήρξε δυο φορές διακοπή του αγώνα.

Μια τεράστια ευκαιρία για γκολ έχασε ο ΟΦΗ στην αρχή της δεύτερης περιόδου με τον Κλήμο να αστοχεί από τα 2 μέτρα, αλλά οι παίκτες του δεν πτοήθηκαν με τον αρχηγό Φανούρη Βασιλάκη και τον Γιγουρτάκη να σκοράρουν από ένα γκολ. Στο ημίχρονο η διαφορά στα 5 γκολ με τον  Υδραϊκό να έχει 7 γκολ σε σύνολο.

Με πολλές χαμένες επιθέσεις από τους παίκτες του Δημήτρη Κραβαρίτη, το τρίτο οκτάλεπτο έληξε 2-1.

Η τέταρτη και τελευταία περίοδος, ξεκίνησε με λάθη και από τις δυο ομάδες αλλά φυσικά ο ΟΦΗ δεν κατάφερε να καλύψει τη μεγάλη διαφορά ούτε να καταφέρει την ισοπαλία. Το τέλος του αγώνα βρήκε νικητή τον Υδραϊκό, αναμενόμενο φαβορί από την αρχή, με 11-6 με γκολ του Αλάτση δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του αγώνα.

Οκτάλεπτα:  (4-0), (3-2), (2-1), (2-3)

Διαιτητές:  ΔΑΜΙΑΝΑΚΗΣ ΗΛΙΑΣ,  ΚΟΥΡΤΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ