«Πέταγε φωτιές» ο ΝΟ Βουλιαγμένης στη Γλυφάδα και… «τσέκαρε» το εισιτήριο για Πάτρα!

Την δική του θέση στο Final 4 του Κυπέλλου Ελλάδος στην Πάτρα στις 3-4 Φεβρουαρίου εξασφάλισε ο Ναυτικός Όμιλος Βουλιαγμένης, με τους παίκτες του Βλάντιμιρ Βουγιασίνοβιτς να επικρατούν εκτός έδρας του ΑΝΟ Γλυφάδας με 14-8.

Από το πρώτο κιόλας ημίχρονο η Βουλιαγμένη έδειξε την μεγάλη δυναμική και ποιότητα που διαθέτει, παίρνοντας προβάδισμα με 9-3, θέτοντας πολύ ισχυρές βάσεις για το υπόλοιπο του παιχνιδιού. Στο τρίτο οκτάλεπτο, η διαφορά δεν αυξήθηκε… αλλά ούτε μειώθηκε αφού μετά από 24 λεπτά αγώνα το σκορ ήταν 13-7 με κάθε ομάδα να σημειώνει από 4, με τον επιθετικό ρυθμό να είναι αρκετά υψηλός. Στην τέταρτη και τελευταία περίοδο κάτω από τα δοκάρια των φιλοξενούμενων πέρασε ο Μάνος Ανδρεάδης, ενώ παράλληλα το τέμπο ήταν πιο χαμηλό και έτσι δεν άλλαξε κάτι με το ΝΟΒ να πανηγυρίζει την πρόκριση. Πρώτος σκόρερ της αναμέτρησης ήταν ο Στάθης Καλογερόπουλος με τέσσερα τέρματα.

Οκτάλεπτα: 1-5, 2-4, 4-4, 1-1.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Γιάννης Κατρουζανάκης): Κουρούβανης Δ., Ηλιόπουλος Αλ., Σαρτζετάκης 1, Γκαρντιγιάν, Γούντχεντ 1, Χαλυβόπουλος Ιπ., Γιαννόπουλος 2, Παπαποστόλου, Παπαγεωργίου, Πούρος, Αγκόρτσας 1, Τσαταλιός 3, Ηλιόπουλος Ν., Θωμόπουλος, Χριστοφιδέλης.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Βλάντιμιρ Βουγιασίνοβιτς): Τζωρτζάτος, Χαλυβόπουλος 3, Καστρινάκης, Καλογερόπουλος 4, Τρούλος, Νικολαΐδης 2, Παπασηφάκης 1, Γούντχεντ Ντ., Αλαφραγκής 2, Καπότσης, Κουρούβανης Ν. 1, Φάρμερ 1, Ανδρεάδης, Αλμύρας, Κωνσταντόπουλος.

Διαιτητές: Μαρκοπούλου, Δασκαλοπούλου

Αλυτάρχης: Θέμης Χατζής