Πέρασε από το Ηράκλειο ο ΑΝΟΓ!

Ο ΑΝΟ Γλυφάδας έφυγε με το «διπλό» από την Κρήτη, επικρατώντας του ΝΟ Ρεθύμνου με 10-5, για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α Γυναικών.

Η Γλυφάδα δέχθηκε τρία γκολ στα πρώτα δύο λεπτά από τις αθλήτριες του Βασίλη Κουνδουράκη, ωστόσο στη συνέχεια σοβαρεύτηκε και έφθασε στην τρίτη νίκη της φέτος.

Το πρώτο οκτάλεπτο ήταν ισοδύναμο για τις δύο ομάδες, με τα κορίτσια του Ορέστη Σαλάχα να παίρνουν το προβάδισμα στο ημίχρονο με 5-4. Στο δεύτερο μισό του αγώνα, ο ΑΝΟ Γλυφαδας ανέβασε στροφές, φτάνοντας στη νίκη με 10-5.

Πρώτη σκόρερ του αγώνα αναδείχθηκε η Έλενα Γρηγοροπούλου με 3 τέρματα.

ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 5-10

Τα οκτάλεπτα: 3-3 , 1-2 , 0-3 , 1-2

ΝΟ Ρεθύμνου (Βασίλης Κουνδουράκης): Ζοφώλη Ν., Μαλλιαρού, Κυριακάκη, Φραγκιουδάκη, Φαρμάκη Μ., Γαβαλά 1, Συριανόγλου, Ζοφώλη Β. 2, Λιμπιτάκη Σ., Φαρμάκη Ε. 1, Λιμπιτάκη Α., Παναγιωτάκη 1, Φραγγελάκη, Χρυσοβέργη, Καραγιάννη

ΑΝΟ Γλυφαδας (Ορέστης Σαλάχας): Αρχοντάκη, Νίνου, Μαμόγλου 2, Κόλλια 2, Αντωνιάδη, Γρηγοροπούλου 3, Κοκκινάκη 1, Μαστρόκαλου, Γαλιατσάτου, Κοντογιάννη 2, Καρύτσα

Διαιτητές: Γερόλιμος, Καζούλης

Αλυτάρχης: Σπαγουλάκης