Παναγιώτης Παπαδόγκωνας στο #AQF24: «Συγχαρητήρια στον ΠΑΟΚ -Να είμαστε πιο συγκεντρωμένοι στο επόμενο παιχνίδι»

Ο Εθνικός υποδέχθηκε τον ΠΑΟΚ στο «Π.Καπαγέρωφ» για το μέτρο μεταξύ τους παιχνίδι για τις θέσεις 5-8 του πρωταθλήματος της Α1. Σε ένα πραγματικά πολύ όμορφο ντέρμπι ανάμεσα στις δύο ομάδες όπου όλα κρίθηκαν στις λεπτομέρειες, οι «Θεσσαλονικείς» πήραν τη νίκη με 9-8 και έκαναν το 1-0 στη σειρά, πηγαίνοντας πλέον τη σειρά στην έδρα τους.

Για την εξέλιξη του παιχνιδιού, το τι έφταιξε για το αποτέλεσμα αλλά και την επιρροή των απουσιών που έχει η ομάδα, μίλησε στο #AQF24 ο αρχηγός του Εθνικού Παναγιώτης Παπαδόγκωνας. Ο παίκτης των «Κυανόλευκων» δεν παρέλειψε να δώσει συγχαρητήρια στον αντίπαλο για τη νίκη.

Ο Παναγιώτης Παπαδόγκωνας στο #Aquafeed24:

«Καταρχάς να δώσω συγχαρητήρια στον ΠΑΟΚ. Είναι και οι δύο ανταγωνιστικές ομάδες, πιστεύω ότι κρίθηκε στις λεπτομέρειες. Σε κάποια κρίσιμα σημεία του παιχνιδιού φάνηκαν να είναι πιο συγκεντρωμένοι οι αντίπαλοι και δεχθήκαμε κάποια πιο εύκολα γκολ προσωπικά. Αν θέλουμε να έχουμε τύχη στο δεύτερο παιχνίδι θα πρέπει να μην δεχθούμε κανένα προσωπικό γκολ, και να κρατήσουμε το σκορ σε χαμηλό επίπεδο.

Πρέπει να είμαστε πιο συγκεντρωμένοι στο πλάνο μας και στην άμυνα, να μην ξεφύγει το σκορ, κατά τ’ άλλα είμαστε κατάλληλα προετοιμασμένοι πιστεύω και πάμε να κερδίσουμε στη Θεσσαλονίκη».