ΠΑΟΚ τρένο για τα Πλέι Οφ!

Πέμπτη διαδοχική νίκη για τον ΠΑΟΚ στην Α1 ανδρών, καθώς η ομάδα της Θεσσαλονίκης επιβλήθηκε του Πανιωνίου εντός εδρας.

ΠΑΟΚ – Πανιώνιος 6-4

Οι παίκτες του Πάνου Βέργου επικράτησαν 6-4 των «κυανέρυθρων», φθάνοντας έτσι τους 22 βαθμούς σε 16 αγωνιστικές.

Το παιχνίδι έγειρε νωρίς υπέρ του ΠΑΟΚ, ο οποίος με όπλο την άμυνά του και τον Γαλανίδη έφτασε στο 4-1 στο ημίχρονο.

Οι παίκτες του Κώστα Δήμου σπατάλησαν ένα οκτάλεπτο, το τρίτο, ώστε να μειώσουν, όμως στην τέταρτη περίοδο προσπάθησαν να ξαναμπούν στο παιχνίδι, όταν και μείωσαν στο γκολ σε 5-4.

Ωστόσο, οι Θεσσαλονικείς άντεξαν αμυντικά και μάλιστα λίγα λεπτά πριν την ολοκλήρωση του αγώνα σκόραραν ακόμη ένα γκολ για το τελικό 6-4, που τους φέρνει αυτή τη στιγμή εντός θέσεων πλέι οφ, περιμένοντας φυσικά τα υπόλοιπα σημερινά αποτελέσματα.

Από την άλλη, ο Πανιώνιος παρέμεινε στους 16 βαθμούς και αν τα Χανιά νικήσουν τον ΟΦΗ σε λίγη ώρα, θα ισοβαθμήσουν.

Κορυφαίος σκόρερ για τον ΠΑΟΚ ο Τσολακούδης με 4 γκολ.

ΠΑΟΚ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 6-4

Οκτάλεπτα: 2-1, 2-0, 1-1, 1-2.

ΠΑΟΚ (Πάνος Βέργος): Γαλανίδης, Σαρησάββας, Ζάτοβιτς 1, Προσινικλής Ν., Κουλούρης, Νάνος, Τσολακούδης 4, Μουρατίδης, Παυλίδης, Προσινικλής Π., Τίγκας 1, Τομάσεβιτς, Σιορδίλης, Τάτσης, Κεχαλάρης.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Κώστας Δήμου): Πρωτονοτάριος, Θεοδόσης – Παπαλουκάς, Κουτσιαλής 2, Μπργκούλιαν, Κουλιεράκης, Καλαϊτζής 1, Φαναριώτογλου, Παπαποστόλου 1, Σταυρόπουλος, Βέκκος, Ποταμιάνος, Μαντής, Δημακόπουλος.

Διαιτητές: Δαμιανάκης, Κωνσταντινίδης