«ΠΑΟΚΑΡΑ» με ανατροπή!

Με επιμέρους 5-1 από τα τελευταία λεπτά του 3ου οκταλέπτου έως το φινάλε του αγώνα, ο ΠΑΟΚ κατόρθωσε να πάρει μια τεράστια νίκη στη Θεσσαλονίκη κόντρα στον Εθνικό και να τον προσπεράσει βαθμολογικά!

ΠΑΟΚ – Εθνικός 9-8

Ο Εθνικός βρέθηκε να προηγείται με 4-7 στο 3ο οκτάλεπτο, ωστόσο η συνέχεια ανήκε στους παίκτες του Πάνου Βέργου οι οποίοι κατάφεραν να ανατρέψουν το παιχνίδι και να πάρουν μια νίκη που τους φέρνει στους 15 βαθμούς, παρότι ο «Αυτοκράτορας» πάλεψε έως το τελευταίο δευτερόλεπτο για την ισοφάριση.

Με Χαραλαμπόπουλο και Μουρατίδη ο ΠΑΟΚ έφτασε στην επική ανατροπή στο τέταρτο οκτάλεπτο (9-7) με τον Εθνικό να βρίσκει μετά από πολλά λεπτά γκολ με πέναλτι  του Καλαϊτζή και να μειώνει σε 9-8, χωρίς να αλλάζει κάτι έως το φινάλε της αναμέτρησης για την 9η αγωνιστική.

Σύμφωνα με το φύλλο αγώνα: “Στο 3.48 πριν από τη λήξη της 4ης περιόδου αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα ο βοηθός προπονητή του Εθνικού Νίκος Βενετόπουλος για εξύβριση προς τον διαιτητή, καθώς τον αποκάλεσε αστείο και γελοίο”.

ΠΑΟΚ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 9-8

Οκτάλεπτα: 2-3, 2-3, 2-1, 3-1

ΠΑΟΚ (Πάνος Βέργος): Τζωρτζάτος, Σαρησάββας, Ζάτοβιτς 1, Κόχειλας, Κουλούρης, Βοζίκης, Κεχαλάρης, Καρούντζος 3, Παυλίδης Χρ., Σολεϊμανιπάκ, Χαραλαμπόπουλος 2, Μουρατίδης 3, Μανθογιάννης, Τάτσης, Παπαδομανωλάκης.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ (Φάνης Κουντουδιός): Καραμπέτσος, Τζώρτζης, Θαλασσινός, Τεσάνοβιτς 2, Καλαϊτζής 3, Λιαπάκης 1, Παπαδόγκωνας 2, Καραβιώτης, Φώσκολος, Μπεριστιάνος, Βαλιανάτος, Σπηλιώπουλος, Πρωτοψάλτης, Ξυλούρης.

Διαιτητές: Μπουδραμής, Κυράνης Κ.