Τα περισσότερα από τα φαβορί στους πέντε Ομίλους της Γ΄φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων έχουν πάρει προβάδισμα πρόκρισης για την Τελική φάση, μετά και τη διεξαγωγή της 2ης και 3ης αγωνιστικής το Σάββατο (13/5). Η Γ’ φάση ολοκληρώνεται την Κυριακή (14/5) με την 4η και 5η αγωνιστική σε όλους τους Ομίλους, οπότε και θα γνωρίζουμε τις δέκα (10) ομάδες που προκρίνονται στην Τελική φάση (7-9/7).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του Σαββάτου και οι μέχρι στιγμής βαθμολογίες στους πέντε Ομίλους:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Χαλανδρίου, Γέρακα):

Παναθηναϊκός – Νηρέας Χαλανδρίου 9-5, ΝΟ Χίου – Νηρέας Γέρακα 10-7, Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός 6-7, Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Χίου 8-10.

Η Βαθμολογία: 1. Παναθηναϊκός 9 (3 αγ.), 2. ΝΟ Χίου 6 (2 αγ.), 3. Ολυμπιακός 3 (2 αγ.), 4. Νηρέας Γέρακα 0 (2 αγ.), 5. Νηρέας Χαλανδρίου 0 (3 αγ.).

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Φαλήρου, Γλυφάδας, Βουλιαγμένης):

ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Βουλιαγμένης 6-12, ΝΟ Χανίων – Παλαιό Φάληρο 7-11, Ηλυσιακός – ΑΝΟ Γλυφάδας 9-8, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Χανίων 10-5.

Η Βαθμολογία: 1. ΝΟ Βουλιαγμένης 9 (3 αγ.), 2. Παλαιό Φάληρο 6 (2 αγ.), 3. Ηλυσιακός 3 (2 αγ.), 4. ΝΟ Χανίων 0 (2 αγ.), 5. ΑΝΟ Γλυφάδας 0 (3 αγ.).

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Ν. Σμύρνης, Πειραιά):

ΑΟ Πετρούπολης – Εθνικός Πειραιά 3-12, ΝΟ Ρεθύμνου – ΓΣ Περιστερίου 7-8, Πανιώνιος – ΑΟ Πετρούπολης 23-2, Εθνικός Πειραιά – ΝΟ Ρεθύμνου 14-7.

Η Βαθμολογία: 1. Εθνικός Πειραιά 7 (3 αγ.), 2. ΓΣ Περιστερίου 6 (2 αγ.), 3. Πανιώνιος 4 (2 αγ.), 4. ΝΟ Ρεθύμνου 0 (2 αγ.), 5. ΑΟ Πετρούπολης 0 (3 αγ.).

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νεάπολης):

ΟΦΘ – ΣΑΠΚ Νεάπολης 5-11, Πανσερραϊκός – ΠΑΟΚ 1-16, ΠΑΣ Φοίβος – ΟΦΘ 15-5, ΣΑΠΚ Νεάπολης – Πανσερραϊκός 8-7.

Η Βαθμολογία: 1. ΣΑΠΚ Νεάπολης 9 (3 αγ.), 2. ΠΑΟΚ 6 (2 αγ.), 3. ΠΑΣ Φοίβος 3 (2 αγ.), 4. Πανσερραϊκός 0 (2 αγ.), 5. ΟΦΘ 0 (3 αγ.).

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας Βόλου):

ΝΕ Πατρών – Νίκη Βόλου 10-6, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – Νηρέας Λαμίας 1-14, ΝΟ Λάρισας – ΝΕ Πατρών 4-7, Νίκη Βόλου – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 14-2.

Η Βαθμολογία: 1. ΝΕ Πατρών 9 (3 αγ.), 2. Νίκη Βόλου 6 (3 αγ.), 3. Νηρέας Λαμίας 3 (2 αγ.), 4. ΝΟ Λάρισας 0 (2 αγ.), 5. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 0 (2 αγ.).

 

Facebook Comments