Σε έξι από τους δέκα Ομίλους της Β’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων (Κ15) ολοκληρώθηκαν οι αγώνες την Κυριακή (16/1) το βράδυ και προέκυψαν οι περισσότερες από τις προκρίσεις στη Γ’ φάση της διοργάνωσης.

Εκκρεμούν αγώνες στους υπόλοιπους τέσσερις Ομίλους, σε τρεις από τους οποίους έχουν πάρει προβάδισμα πρόκρισης τα φαβορί, αλλά κάποια άλλα δεν έχουν αγωνιστεί καθόλου, ενώ στον Όμιλο Πάτρας δεν υπήρξε καθόλου αγωνιστική δραστηριότητα. Θυμίζουμε ότι προκρίνονται οι τρεις πρώτες ομάδες στην τελική βαθμολογία των Ομίλων με πέντε ομάδες και οι δύο πρώτες σε αυτήν των υπολοίπων Ομίλων.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Κυριακής και οι βαθμολογίες στους Ομίλους:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Ηλιούπολης, Φαλήρου, Αλίμου):

Υδραϊκός – Παναθηναϊκός 5-20.

Η Βαθμολογία: 1. Παναθηναϊκός 6 (2 αγ.), 2. ΓΣ Ηλιούπολης 3 (2 αγ.), 3. Υδραϊκός 0 (2 αγ.), 4. Παλαιό Φάληρο 0 (0 αγ.), 5. Άρης Νίκαιας 0 (0 αγ.).

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου):

ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Χίου 14-10, Ολυμπιακός – ΑΕ Χαϊδαρίου 7-8, ΝΟ Καλαμακίου – ΑΝΟ Γλυφάδας 3-15, ΝΟ Χίου – Ολυμπιακός 5-15.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΑΕ Χαϊδαρίου 10

2. Ολυμπιακός 9

3. ΑΝΟ Γλυφάδας 7

…………………………..

4. ΝΟ Χίου 3

5. ΝΟ Καλαμακίου 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Γέρακα):

Απόλλων Σμύρνης – Νηρέας Γέρακα 3-18, Νηρέας Χαλανδρίου – Εθνικός Πειραιά 4-10.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Νηρέας Γέρακα 9

2. Εθνικός Πειραιά 6

…………………………….

3. Νηρέας Χαλανδρίου 3

4. Απόλλων Σμύρνης 0

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Περιστερίου):

ΣΚ Ροή – Μίλων 11-3, ΓΣ Περιστερίου – Ιωνικός 2-4, Μίλων – ΓΣ Περιστερίου 11-4, Ιωνικός – ΣΚ Ροή 3-18.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΣΚ Ροή 9

2. Μίλων 6

………………………

3. Ιωνικός 3

4. ΓΣ Περιστερίου 0

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):

ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΟ Πετρούπολης 16-4, Πανιώνιος – ΝΟ Βουλιαγμένης 2-20.

Η Βαθμολογία: 1. ΝΟ Βουλιαγμένης 6 (2 αγ.), 2. Πανιώνιος 3 (2 αγ.), 3. ΑΟ Πετρούπολης 0 (2 αγ.), 4. Ηλυσιακός 0 (0 αγ.).

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):

ΟΦΗ – Ακαδημία Ηρακλείου 15-9, ΟΦΗ – ΝΟ Χανίων 9-26.

Η Βαθμολογία: 1. ΝΟ Χανίων 6 (2 αγ.), 2. ΟΦΗ 3 (2 αγ.), 3. Ακαδημία Ηρακλείου 0 (2 αγ.), 4. ΝΟ Ρεθύμνου 0 (0 αγ.).

ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Κολυμβητήριο Λάρισας):

ΝΟ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 13-4, ΟΥΚ Βόλου – ΟΕΑΝΑΒ 10-3.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Λάρισας 6

2. ΟΥΚ Βόλου 3

…………………….

3. ΟΕΑΝΑΒ 0

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΠΑΣ Φοίβος – ΟΦΘ 9-16, ΠΑΟΚ – ΣΑΠΚ Νεάπολης 20-3, ΟΦΘ – ΠΑΟΚ 3-14, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΠΑΣ Φοίβος 8-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΠΑΟΚ 9

2. ΟΦΘ 6

………………………….

3. ΠΑΣ Φοίβος 3

4. ΣΑΠΚ Νεάπολης 0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (Κολυμβητήριο Καβάλας):

ΟΘΑ Καβάλας – ΧΑΝΘ 17-7, Πανσερραϊκός – Άρης 4-19, ΧΑΝΘ – Πανσερραϊκός 7-12, Άρης – ΟΘΑ Καβάλας 15-3.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Άρης 9

2. ΟΘΑ Καβάλας 6

………………………

3. Πανσερραϊκός 3

4. ΧΑΝΘ 0

Δείτε τα αποτελέσματα του Σαββάτου ΕΔΩ και της Παρασκευής ΕΔΩ.

Η Ειδική προκήρυξη και το αναλυτικό πρόγραμμα των αγώνων ΕΔΩ.

ΠΗΓΗ: Koe.org.gr

Facebook Comments