Οριστική πρωτιά για ΑΝΟΓ στο G2 – Περιμένει τον Υδραϊκό η ΑΕΚ!

Την πρωτιά στον G2 Όμιλο της Α1 ανδρών πανηγυρίζει η ομάδα του ΑΝΟ Γλυφάδας, καθώς οι παίκτες του Γιάννη Κατρουζανάκη επικράτησαν της ΑΕΚ στην 8η και τελευταία αγωνιστική της Β’ φάσης του πρωταθλήματος.

ΑΕΚ – ΑΝΟΓ 5-8

Ο ΑΝΟΓ πέρασε από την έδρα της ΑΕΚ και έφθασε τους 35 βαθμούς, ενώ η «Ένωση» του Νίκου Βενετόπουλου παρέμεινε στους 30 και έχει προβάδισμα για τα Πλέι Ιν, περιμένει ωστόσο την αναμέτρηση του Υδραϊκού (28β) με τον Ηλυσιακό την Πέμπτη, καθώς αν η ομάδα του Νίκου Καραμάνη κερδίσει θα είναι εκείνη που θα παίξει με τη Γλυφάδα στα Πλει Ιν.

Όσον αφορά την αναμέτρηση, ο ΑΝΟΓ προηγήθηκε με 0-3 στο πρώτο οκτάλεπτο, με την ΑΕΚ να ισοφαρίζει σε 3-3 στη συνέχεια, όμως η Γλυφάδα, με τον Μιχάλη Τσαταλιό να σημειώνει δύο ωραία γκολ πήρε ξανά το πάνω χέρι, ολοκληρώνοντας την 3η περίοδο μπροστά με 3-7. Στην τελευταία περίοδο, η ΑΕΚ επιχείρησε την αντεπίθεση και μείωσε σε 5-7, όμως ο ΑΝΟΓ με σουτ από την περιφέρεια έφθασε στο 5-8 περίπου δύο λεπτά πριν το φινάλε και πήρε τη νίκη, με τον Νεκτάριο Ηλιόπουλο στο τέρμα να πραγματοποιεί πολύ καλή εμφάνιση.

ΑΕΚ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 5-8

Οκτάλεπτα: 0-3, 2-0, 1-4, 2-1.

ΑΕΚ (Νίκος Βενετόπουλος): Καραμπέτσος, Φωτεινάκης, Σταμέλος 1, Κοκκινάκης 2, Βούκσεβιτς 1, Γαλάνης, Γκάτσος, Μαρινάγης 1, Παπάκος, Στελλάτος, Αράγια, Μαυρωτάς Αρ., Χαϊδόπουλος, Ζαχόπουλος.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Γιάννης Κατρουζανάκης): Κουρούβανης Δ., Ηλιόπουλος Αλ. 1, Σαρτζετάκης, Γκαρντιγιάν, Γούντχεντ Κ., Χαλυβόπουλος, Γιαννόπουλος, Παπαποστόλου, Παπαγεωργίου, Πούρος 2, Αγκόρτσας 2, Τσαταλιός 3, Ηλιόπουλος Νεκ., Λεδάκης, Φωτόπουλος.

Διαιτητές: Αχλαδιώτης, Πολυχρονόπουλος

Αλυτάρχης: Δημήτρης Γαλήνας