Με 4 παιχνίδια της 10ης αγωνιστικής συνεχίζεται, το Σάββατο (17/12), το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών.

*15.30  «Αντώνης Δημητρόπουλος» / ΑΝΟΓ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ I REPAIR – ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Μανώλης Παϊρακταρίδης, Στάθης Κόκκινος)

Παρατηρητής: Μιχάλης Κουρέτας

Αλυτάρχης: Βούλα Κοζομπόλη

*16.00  ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΑΛΙΜΟΣ ΝΑΣ BETSSON (Κώστας Κυράνης, Ανδρέας Κατσώνης)

Παρατηρητής: Λευτέρης Γιαννέλλης

Αλυτάρχης: Θέμης Χατζής

*18.00  Δημοτικό Περιαστερίου          ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΑΕΚ (Γιώργος Σταυρίδης, Αιγέας Παντελής)

Παρατηρητής: Νίκος Βασιλείου

Αλυτάρχης: Δημήτρης Γαλήνας

*18.00  Εθνικό Λάρισας          ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ (Αλέξανδρος Χατζηγούλας, Μιχάλης Μονιούδης)

Παρατηρητής: Νίκος Αργυρός

Αλυτάρχης: Πασχάλης Σταμούλης

21/12/22: ΠΑΟΚ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

25/1/23: ΕΘΝΙΚΟΣ NOBEL HELLAS – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

Βαθμολογία

1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ                              9          9          0          0          163-50 27

2.ΑΛΙΜΟΣ ΝΑΣ BETSSON                9          8          0          1          114-78 24

3.ΕΘΝΙΚΟΣ NOBEL HELLAS             9          7          0          2          120-67 21

4.ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                     8          6          1          1          120-65 19

-.ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ I REPAIR              9          6          1          2          108-75 19

6.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ                                 9          5          0          4          89-84   15

7.ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                 9          4          0          5          91-106 12

8.ΠΑΟΚ                                          9          3          0          6          73-98   9

9.ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                8          2          0          6          67-114 6

10.ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                        9          1          0          8          49-122 3

11.ΑΕΚ                                          9          0          1          8          62-122 1

12.ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                          9          0          1          8          61-134 1

Σκόρερ

27 Ασημάκη (ΑΛΙΜΟΣ ΝΑΣ BETSSON), 24 Ελληνιάδη (ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ), 22 Γιαννοπούλου (ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ), Νίνου Ειρ. (ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ I REPAIR), 21 Μιχαϊλοβιτς (ΑΛΙΜΟΣ ΝΑΣ BETSSON), Μπενέκου Άλκ. (ΕΘΝΙΚΟΣ NOBEL HELLAS)

Πηγή: koe.org.gr