Με πλήρη αγωνιστική δράση συνεχίζεται, το Σάββατο (17/12) το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών.

Η 12η αγωνιστική:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

*14.30  Εθνικό Πειραιά           ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Αιγέας Παντελής, Γιάννης Αντζουλάκος)

Παρατηρητής: Πάρης Χασεκίογλου

Αλυτάρχης: Ντίνος Σακελλαράκης

*15.30  Δημοτικό Νέας Σμύρνης         ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΝΟ ΧΙΟΥ (Γιώργος Κραβαρίτης, Γιώργος Θωμάς)

Παρατηρητής: Νίκος Βασιλείου

Αλυτάρχης: Δημήτρης Γαλήνας

*17.00  «Αντώνης Δημητρόπουλος» ΥΔΡΑΪΚΟΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ (Ανδρέας Μοίραλης, Σπύρος Αχλαδιώτης)

Παρατηρητής: Μιχάλης Κουρέτας

Αλυτάρχης: Βούλα Κοζομπόλη

Απευθείας μετάδοση από το KOE TV

*19.00  Δημοτικό Αλίμου         ΑΕΚ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Σπύρος Αχλαδιώτης, Γιώργος Πολυχρονόπουλος)

Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης

Αλυτάρχης: Μανώλης Μουστάκης

Βαθμολογία

1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ        11        11        0          0          196-49    33

2.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ           11        9          0          2          156-105  27

3.ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ    11        7          1          3          92-100   22

4.ΑΕΚ                      11        5          0          6          86-108   15

5.ΕΘΝΙΚΟΣ              11        4          0          7          103-119  12

-.ΥΔΡΑΪΚΟΣ             11        4          0          7          88-125    12

7.ΝΟ ΧΙΟΥ               10        1          1          8          89-125    7

8.ΝΗΡΕΑΣ ΧΑ .         10        1          0          9          66-145    2

Σημείωση: Ο ΝΟ ΧΙΟΥ έχει κερδίσει άνευ αγώνα (5-0) το παιχνίδι με τον ΝΗΡΕΑ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

Σκόρερ

37 Φουντούλης (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ), 35 Γούνας (ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ), 24 Κοπελιάδης (ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ), 23 Κολόμβος (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ), 22 Πανταζόπουλος (ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ), Παπαναστασίου (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

*14.00  Εθνικό Χανίων            ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ – ΠΑΟΚ DOMUS ERGO (Μιχάλης Μπιράκης, Ανέστης Κωνσταντινίδης)

Παρατηρητής: Γιάννης Χατζηαναστασίου

Αλυτάρχης: Ιάκωβος Κουμής

*18.00  Δημοτικό Παλαιού Φαλήρου  ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Μαρία Δασκαλοπούλου, Κώστας Βασιλείου)

Παρατηρητής: Δημήτρης Ηλιάδης

Αλυτάρχης: Κώστας Βλαντής

*19.00  Δημοτικό Σεράφειο     ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Νίκος Μπουδραμής, Γιώργος Κραβαρίτης)

Παρατηρητής: Νίκος Σταυρόπουλος

Αλυτάρχης: Βασίλης Λαγός

Απευθείας μετάδοση από την ΕΡΤ

*20.00  Δημοτικό Ιλίσιο            ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Ηλίας Δαμιανάκης, Ναταλία Μαρκοπούλου)

Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς

Αλυτάρχης: Φίλιππος Κούκιος

Βαθμολογία

1.ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ        11        11        0          0          179-84   33

2.ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ       11        8          1          2          159-107 25

3.ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ             11        7          0          4          97-80    21

-.ΠΑΟΚ DOMUS ERGO        11        7          0          4          104-101 21

5.ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ              11        4          1          6          113-127 13

6.ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ   11        4          0          7          87-117   12

7.ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                    11        2          0          9          78-132  6

8.ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ                    11        0          0          11        71-140  0

 Σκόρερ

36 Σολανάκης (ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ), 34 Μπογκντάνοβιτς (ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ), 33 Γιαννόπουλος (ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ), 29 Μιλάρντοβιτς (ΠΑΟΚ DOMUS ERGO), 27 Καρούντζος (ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ)