Ντερμπάρα στη Θεσσαλονίκη!

Φοβερό ντέρμπι στη Θεσσαλονίκη ανάμεσα σε ΠΑΟΚ και Περιστέρι, με τις δύο ομάδες να φέρνουν σκορ 8-8 για την 4η αγωνιστική!

Στο πρώτο οκτάλεπτο ο Δικέφαλος μπήκε δυνατά και πήρε προβάδισμα με 2-1, έχοντας πολύ καλή αμυντική λειτουργία. Στο δεύτερο οκτάλεπτο οι «ασπρόμαυροι» έχασαν το προβάδισμα του ενός γκολ και πήγαν στο ημίχρονου με το σκορ να είναι 4-5 υπέρ των παικτών του Κώστα Λούδη

Στην επανάληψη και το τρίτο οκτάλεπτο οι δύο ομάδες πήγαν χέρι-χέρι στα γκολ με το σκορ της περιόδου να είναι ισόπαλο, 7-7. Στο τελευταίο οκτάλεπτο οι δύο ομάδες συνέχισαν τις σκληρές μάχες, ο Δικέφαλος πάλεψε για τους τρεις βαθμούς της νίκης, με το σκορ να μένει ισόπαλο, 8-8 και τους ανθρώπους του ΠΑΟΚ Prima Holidays να έχουν παράπονα από την διαιτησία για τις αποφάσεις της στα τελευταία δευτερόλεπτα του αγώνα, όπως αναφέρει το Δελτίο Τύπου της ομάδας.

Μετά από συνεχείς διακυμάνσεις στο σκορ, σε ένα ματς που είχε όλα τα στοιχεία του ντέρμπι, ο Αγκόρτσας ήταν αυτός που ισοφάρισε για το τελικό 8-8, στα 36 δευτερόλεπτα πριν από τη λήξη.

Να σημειωθεί ότι η ομάδα του Περιστερίου έμεινε όρθια σε μια ακόμα δύσκολη έδρα και στις 4 πρώτες αγωνιστικές παραμένει αήττητη με τρεις νίκες και μία ισοπαλία.

ΠΑΟΚ – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 8-8

Οκτάλεπτα: 2-1, 2-4, 3-2, 1-1.

ΠΑΟΚ (Θοδωρής Χατζηθεοδώρου): Σιορδίλης, Σαρησάββας, Ραντόγεβιτς 2, Προσινικλής Ν. 2, Μαρινάγης, Κεχαλάρης 1, Γιαννόπουλος 1, Σγουρίδης, Παπάκος 1, Προσινικλής Π., Ράντονιτς 1, Κουτσαντάς, Μανθογιάννης, Λαλιάς, Νικολαΐδης.

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Κώστας Λούδης): Καραμπέτσος, Παπανικολάου, Λαδάς, Φάρμερ, Γερακούδης 3, Κουκουμάκης, Αγκόρτσας 3, Καρούντζος 1, Μιρόνοφ 1, Κλήμος, Τζώρτζης, Τσαγκάρης, Αϊβαλιώτης, Μπιτσάκος.

Διαιτητές: Μπιράκης, Πολυχρονόπουλος

Αλυτάρχης: Μιχάλης Ράντσος