Πέντε στα πέντε ο Νηρέας ενάντια στον Τρίτων Αμαρουσίου

Ημέρα ανατροπών η σημερινή, με τον τελευταίο αγώνα της ημέρας να φέρνει μια ανατροπή ακόμα.

Την πέμπτη του νίκη πανηγύρισε πριν λίγη ώρα ο Νηρέας Χαλανδρίου, επί του Τρίτωνα Αμαρουσίου με 8-6 εκτός έδρας για την Γ’ Φάση του πρωταθλήματος της Α1 Γυναικών και έχει αρκετές ελπίδες πλέον ακόμα και σε απευθείας παραμονή στην κατηγορία, φτάνοντας τους 8 βαθμούς σήμερα.

Η ομάδα της Ευτυχίας Καραγιάννη βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-1 στην πρώτη περίοδο, ενώ το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με 4-3 υπέρ των γηπεδούχων. Παρόλα αυτά, η Τριχά ισοφάρισε με την έναρξη του τρίτου οκταλέπτου και στη συνέχεια ήρθαν ακόμη δύο τέρματα που έδωσαν προβάδισμα στον Νηρέα. Ο Τρίτωνας προσπάθησε να αντιδράσει όμως δεν είχε λύσεις και τελικά γνώρισε την ήττα που τον άφησε ουραγό στον Β’ Όμιλο δίχως βαθμό. Κατά τη διάρκεια του τρίτου οκταλέπτου, είχαμε μια κίτρινη κάρτα στον προπονητή του Τρίτωνα Άγγελο Γαρελίδη για έντονη διαμαρτυρία, την οποία διαδέχθηκε η αποβολή με κόκκινη κάρτα προς τον έφορο της ομάδος Κώστα Βλαντή για διαμαρτυρία επίσης.

Πρώτη σκόρερ του ματς ήταν η Τριχά, η οποία σκόραρε τέσσερις φορές.

ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ-ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 6-8

Οκτάλεπτα: 2-1, 2-2, 0-3, 2-2

Τρίτων Αμαρουσίου (Άγγελος Γαρελίδης): Λάζαρη, Σαμαρά 1, Ανδρή, Κούζουνα, Παντελίδου, Αποστολίδου, Παλαιοδήμου 2, Καλογερά, Μαλλιαρού Κ., Αργυρού 1, Γκιργκινούδη, Παπαδάκη 2, Κώτσου, Λίβα, Τσάκα

Νηρέας Χαλανδριόυ (Ευτυχία Καραγιάννη): Στρατάκου Ν., Τετζαλίδου 1, Κάσσαρη, Παπατριανταφύλλου, Τριχά 4, Μαστρόκαλου 1, Μαυρέλου 1, Μπόβαλη 1, Τορνάρου, Δούλη, Εξαρχάκου Στ., Αγγελίδη, Οικονομίδη, Στρατάκου Αν., Αδάμη

Διαιτητές: Δαμιανάκης, Δασκαλοπούλου