Μια ακόμα νίκη του Νηρέα επί του Τρίτωνα

Για έβδομη φορά στη φετινή Α1 Γυναικών ο Νηρέας Χαλανδρίου κατάφερε να νικήσει τον Τρίτωνα Αμαρουσίου, επικρατώντας αυτή τη φορά με 12-7 για την τελευταία αγωνιστική της Γ’ Φάσης του πρωταθλήματος στο Χαλάνδρι.

Η ομάδα της Ευτυχίας Καραγιάννη ουσιαστικά εξασφάλισε ένα πολύ σημαντικό προβάδισμα από την πρώτη περίοδο, όπου βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 3-0. Ο Τρίτων όμως ανέβασε το ρυθμό του, αντέδρασε και μείωσε σε 6-4 πριν την ολοκλήρωση του ημιχρόνου, ενώ έφτασε τη διαφορά και στο γκολ με την έναρξη του τρίτου οκταλέπτου, μετά απο μια σπουδαία προσπάθεια των κοριτσιών του Άγγελου Γαρελίδη.

Παρόλα αυτά, ο Νηρέας επανήλθε και απέκτησε ξανά διαφορά τριών γκολ με τη λήξη της τρίτης περιόδου ενώ στην τελευταία διαμορφώθηκε το τελικό 12-7. Από τρία γκολ για τη νικήτρια ομάδα πέτυχαν οι Τετζαλίδου, Μαυρέλου και Χιλ.

ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 12-7

Οκτάλεπτα: 3-0, 3-4, 3-2, 3-1

Νηρέας Χαλανδρίου (Ευτυχία Καραγιάννη): Στρατάκου, Τετζαλίδου 3, Κάσσαρη, Τορνάρου 1, Τριχά 1, Κονταλέξη, Μαυρέλου 3, Μπόβαλη, Χιλ 3, Δούλη 1, Εξαρχάκου,Οικονομίδη, Αδάμη

Τρίτων Αμαρουσίου (Άγγελος Γαρελίδης): Λάζαρη, Σαμαρά 2, Ανδρή, Κούζουνα 2, Αποστόλου, Παλαιοδήμου, Μακκένζι 1, Μαλλιαρού 1,  Καλογερά, Παντελίδου, Παπαδάκη 1, Κώτσου

Διαιτητές: Ποσποτίκης, Βόσικας