Με επτά (7) παιχνίδια της 3ης αγωνιστικής για την Β’ Φάση, συνεχίζεται το Σάββατο (5/3) το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών.

*Εθνικό Πειραιά          14.00   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Γιώργος Σταυρίδης, Νίκος Μπουδραμής)

Παρατηρητής: Μιχάλης Κουρέτας

Αλυτάρχης: Βασίλης Λαγός

*Εθνικό Χανίων          14.30   ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Χρήστος Κουρτίδης, Κώστας Κυράνης)

Παρατηρητής & Αλυτάρχης: Γιάννης Χατζηαναστασίου

*«Αντώνης Δημητρόπουλος» / Γλυφάδα       15.30   ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΠΑΟΚ ERGO DOMUS (Ανδρέας Μοίραλης, Γιώργος Πολυχρονόπουλος)

Παρατηρητής: Νίκος Σταυρόπουλος

Αλυτάρχης: Ντίνος Σακελλαράκης

*Δημοτικό Περιστερίου           16.00   ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΥΔΡΑΪΚΟΣ (Σπύρος Αχλαδιώτης, Ανδρέας Κατσώνης)

Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης

*Δημοτικό Παλαιού Φαλήρου 16.00   ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ – ΝΟ ΧΙΟΥ (Γιώργος Σταυρίδης, Νίκος Μπουδραμής)

Παρατηρητής: Πάρης Χασεκίογλου

Αλυτάρχης: Δημήτρης Γαλήνας

*Λαιμός / ΝΟΒ            18.00   ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Μιχάλης Μπιράκης, Ανδρέας Μοίραλης)

Παρατηρητής: Λευτέρης Γιαννέλλης

Αλυτάρχης: Κείμης Μαρσέλλος

*Δημοτικό Ηλιούπολης           20.30   ΑΕΚ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ (Γιώργος Πολυχρονόπουλος, Γρηγόρης Σπανούδης)

Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς

Αλυτάρχης: Δημήτρης Κύρκος

Το παιχνίδι ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ – ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ, αναβάλλονται για τις 23 Μαρτίου.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

ΟΜΙΛΟΣ G1 (Θέσεις 1-4)

1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ                    28-21   48

2.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ                       24-19   39

-.ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ            17-24   39

4.ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ           23-28   34

ΟΜΙΛΟΣ G2 (Θέσεις 5-8)

1.ΥΔΡΑΪΚΟΣ              23-13   33

-.ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ      16-19   33

3.ΑΕΚ                        9-12     30

4.ΕΘΝΙΚΟΣ                 23-27   28

ΟΜΙΛΟΣ G3 (Θέσεις 9-12)

1.ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ              27-18   21

-.ΠΑΟΚ ERGO DOMUS        24-17   21

3.ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                    16-27   18

4.ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ              19-24   9

ΟΜΙΛΟΣ G4 (Θέσεις 13-16)

1.ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ   21-11   15

2.ΝΟ ΧΙΟΥ                        18-16   11

3.ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ     21-23   1

4.ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                    6-16     1

ΣΚΟΡΕΡ

61 Γούνας (ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ), Φουντούλης (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ), 46 Μιγιούσκοβιτς (ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ), 44 Γενηδουνιάς (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ), Παπασηφάκης (ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ), 43 Δήμου (ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ), Μοσκόφ (ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ), 39 Κριγιέστορατς (ΑΕΚ), 37 Αράγια (ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ), Γκίλλας (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ)