Λύγισε από την οικοδέσποινα Ουίπεστ ο ΝΟ Βουλιαγμένης!

Με ήττα 11-5 από την Ούιπεστ, ξεκίνησε τους αγώνες του ο Ν.Ο.Βουλιαγμένης στον όμιλο της Βουδαπέστης για τα προκριματικά της Ευρωλίγκας Γυναικών.

Η ελληνική ομάδα προηγήθηκε με τέρμα της Ριντζ. Βρέθηκε να χάνει 3-1 στο οκτάλεπτο και 4-1 αργότερα. Κατάφερε όμως και ισοφάρισε 4-4, στη συνέχεια δέχθηκε δυο γκολ και πήγε στο ημίχρονο πίσω στο σκορ 4-6. Με 5-7 έκλεισε και η τρίτη περίοδος ενώ στην τελευταία ο Ν.Ο.Β. δεν σημείωσε γκολ.

ΟΥΙΠΕΣΤ – ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ 11-5

Τα οκτάλεπτα: 1-3, 3-3, 1-1,0-4

ΟΥΙΠΕΣΤ (Μάρτον Μπενζούρ): Μαγιάρι, Χάτζου 1, Αμπέλ-Αντάλ 1, Φοργκάκς, Σουτς, Ρ. Κέζελι-Νάγκι 2, Μπάκσα, Φάραγκο, Ζεγκέντι 3, Ριμπάνσκα 4, Μασάι, Κέζελι-Νάγκι, Γκολοπέντσκα.

ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ (Αντι Μελιδώνη): Κοτσιώνη, Καϊάφα 1, Χυδηριώτη 1, Μουστακαρία, Γιαννοπούλου, Ριντζ 2, Τανκέεβα, Μ. Πάτρα, Καλαϊτζή, Διαμαντοπούλου, Σάντα 1, Αγγελίδη, Ε. Πάτρα.

Αύριο (11/12) στις 21:00,  ο Ν.Ο.Β. θα αντιμετωπίσει τη Οριζόντε Κατάνια

Πηγή: koe.org.gr