Για τον Λόρι…

0

Ένα σπουδαίο τουρνουά υδατοσφαίρισης για εφήβους (κάτω των 17) διοργανώνει αυτό το Σαββατοκύριακο 2-4 Ιουνίου 2017 στις εγκαταστάσεις του ο Ναυτiκός Όμιλος Βουλιαγμένης, στην μνήμη του πρόωρα χαμένου αθλητή του, Λόρι Βουτσίνου, με την συμμετοχή των πιο δυνατών ομάδων από την Ελλάδα και την εφηβική ομάδα της δευτεραθλήτριας Ευριώπης Jug από το Dubrovnik της Κροατίας.

Οι ελληνικές ομάδες που θα λάβουν μέρος στην διοργάνωση, είναι  ο ΑΟΠ Φαλήρου ο Ολυμπιακός, ο ΑΝΟ Γλυφάδας, ο Πανιώνιος ο ΠΑΟΚ ενώ την οκτάδα συμπληρώνει και η ομάδα παίδων του ΝΟΒ(κάτω των 15), οι οποίοι μόλις επέστρεψαν από την Βουδαπέστη έχοντας συμμετάσχει στην μεγαλύτερη γιορτή του ευρωπαϊκού πόλο το Kids final του Final Six του Champions League και έχοντας κατακτήσει την 7η θέση, αλλά και πολύτιμες εμπειρίες.

Το τουρνουά είναι μία πολύ καλή ευκαιρία για τους προπονητές να δουν τον βαθμό ετοιμότητας των ομάδων τους εν όψει και των δύο απανωτών (ημιτελικής και τελικής) φάσεων που διεξάγονται στις 23-25 Ιουνίου και στις 30-2 Ιουλίου.

Οι αποστολές των δύο ομάδων της Βουλιαγμένης:

Έφηβοι (κάτω των 17)

Ούγκο Πιοβάν, Γραμματικός Αχιλλέας, Μαυρωτάς Άρης, Δεπούντης Νικόλαος, Ξανθόπουλος Σταύρος, Δήμου Δημήτριος, Πάτερος Θοδωρής, Κουρούβανης Νικόλαος, Μπαμπανίκας Παναγιώτης, Νικολακάκης Σταύρος, Καλογερόπουλος Στάθης, Λουπάκης Χρήστος, Κόλλιας Αλέξανδρος, Ηλιόπουλος Αλέξανδρος, Χέλμης Φίλιππος, Τζεραίσης Ηλίας, Μπακαλούμης Γιάννης, Θεοδωρόπουλος Δημήτριος, Παλούμπης Νικόλαος

Προπονητής τους ο Μάριος Κάσδαγλης

Παίδες (κάτω των 15)

Ανδρεάδης Μάνος, Σταματίου Γιώργος, Βλάσσης Άδωνις, Λίντης Κωνσταντίνος, Ζωίδης Νικόλαος, Μπαμπανίκας Στρατής, Δριτσόπουλος Αργύρης, Παπανικολάου Γιώργος, Τερλάκης Κωνσταντίνος, Τσαταλιός Μιχάλης, Βλατάκης Παύλος, Χαλκιάς Γιώργος, Μάμαλης Βίκτωρας, Παπάζογλου Γιώργος, Ζώρζος Ξενοφών.

Προπονητής τους ο Σπύρος Μπουλουγουράς.

Πρόγραμμα  Τουρνουά  <3th Lori Voutsinos>

2-4/6/2017   Κολυμβητήριο Ναυτικού Ομίλου Βουλιαγμένης

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 2/6  

18:00    ΟΣΦΠ – ΝΟΒ παίδες(U15)

19:00    ΑΝΟΓ-ΑΟΠΦ

20:00   ΠAOK – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

21:00    Ν.Ο.Β – JUG DUBROVNIK

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 3/6

09:00    ΝΟΒ παίδες(U15) – ΑΟΠΦ

10:00    Ο.Σ.Φ.Π. –Α.Ν.Ο.Γ.

11:00   ΝΟΒ -ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

12:00   Π.Α.Ο.Κ. – JUG DUBROVNIK

Facebook Comments