Έπιασε κορυφή το Χαϊδάρι!

Αναμενόμενη νίκη για το Χαϊδάρι όσον αφορά τη 10η αγωνιστική της Α2 ανδρών, καθώς η ομάδα του Θοδωρή Ανδρεάκου επικράτησε 10-6 του ουραγού του Α’ Ομίλου Νηρέα Χαλανδρίου.

Ως τυπικά φιλοξενούμενη η ομάδα της ΑΕ Χαϊδαρίου πήρε ισχνό προβάδισμα στο πρώτο ημίχρονο και διατηρώντας την ευστοχία της έφτασε στο τρίποντο που τη φέρνει προσωρινά πρώτη στον όμιλο της.

Το παιχνίδι «άνοιξε» στο δεύτερο ημίχρονο, με τους τυπικά γηπεδούχους του Παναγιώτη Ζυμβραγάκη να επιχειρούν αντεπίθεση, ωστόσο το Χαϊδάρι δεν έμεινε ποτέ πίσω στο σκορ και έφτασε στη νίκη.

Τώρα, η ΑΕΧ περιμένει το αποτέλεσμα της αναμέτρησης Περιστέρι-Καλαμάκι, για να μάθει αν θα διατηρηθεί στην κορυφή.

Για τον Νηρέα δύο τέρματα σημείωσε ο Κωνσταντόπουλος και από ένα οι Κοττάς, Βαλοδήμος, Σιάρκος και Αμπάσι.

Πρώτος σκόρερ του αγώνα και του Χαϊδαρίου ήταν ο Γαβριήλ Γαβαλάς με τέσσερα, ενώ ακολούθησαν οι Δούκας και Κουρτίσης με δύο έκαστος και από ένα προσέθεσαν οι Οικονομόπουλο και Κόχειλας.

Οκτάλεπτα: 1-1, 0-2, 2-3, 3-4.

Νηρέας Χαλανδρίου: Κωνσταντόπουλος 2, Κόττας 1, Βαλοδήμος 1, Σιάρκος 1, Αμπάσι 1.

ΑΕ Χαϊδαρίου: Κόχειλας Ι. 1, Δούκας 2, Οικονομόπουλος 1, Κουρτίδης 2, Γαβαλάς Γ. 4.

Πηγή φωτογραφίας: aexaidariou.gr