«Καθάρισε» στο δεύτερο οκτάλεπτο ο ΑΝΟΓ και τώρα… Πάντοβα!

Μια ακόμη νίκη στο ελληνικό πρωτάθλημα πέτυχε ο ΑΝΟ Γλυφάδας καθώς επικράτησε με 12-7 του Ηλυσιακού για την 7η αγωνιστική της Α1 Γυναικών στο κολυμβητήριο της Γλυφάδας. Το σύνολο του Αργύρη Θεοδωρόπουλου έφτασε τους 15 βαθμούς στο πρωτάθλημα και στρέφει την προσοχή του στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την Πάντοβα (4/11) για την 3η αγωνιστική του LEN Euro Cup. Από την πλευρά της η ομάδα των Ιλισίων παραμένουν χωρίς βαθμό στο πρωτάθλημα και επικεντρώνονται στην αναμέτρηση με το ΝΟ Χανίων (4/11).

ΑΝΟ Γλυφάδας – Ηλυσιακός 12-7

Ο ΑΝΟ Γλυφάδας με καλή δεύτερη περίοδο που έκανε ένα σερί 4-0 «καθάρισε» την νίκη καθώς προηγήθηκε με 8-3 στο ημίχρονο μετά την ισορροπημένη πρώτη περίοδο που βρήκε τις γηπεδούχες να έχουν προβάδισμα βραχείας κεφαλής (4-3). Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός έπεσε με τον ΑΝΟΓ να φτάνει σε μια ακόμη νίκη έχοντας πρώτη σκόρερ την Μουστακαρία που σημείωσε τέσσερα τέρματα.

Τα οκτάλεπτα: 4-3, 4-0, 2-3, 2-1

ΑΝΟ Γλυφάδας I REPAIR (Αργύρης Θεοδωρόπουλος): Καρύτσα, Παναγιώτα Νίνου 2, Μουστακαρία 4, Αναστασία Λούδη, Γρηγοροπούλου, Ρουμελιώτη 1, Κανελλοπούλου 1, Κεχαγιόγλου, Σαλταμανίκα, Φουντωτού 3, Αδάμη, Κουρέτα 1, Τσιάρα, Κατσώνη, Σταυρίδου

Ηλυσιακός (Γιώργος Τσόκας): Πράπα, Μυγδαλιά, Παπαφιλίππου, Λουκοπούλου, Παναγιώτι 5, Ξανθοπούλου, Κοκκίνου 1, Σκαρπαλέζου, Φελλά, Μανιάτη, Πετεινάτου, Σκουμπάκη, Κανταλέα, Τσένου 1, Κακλή