Απίστευτα πράγματα στη Ριέκα!

Και από το πουθενά, η εθνική ομάδα της Ιταλίας παρουσιάστηκε ολοκληρωτικά διαφορετική κατά τη 2η αγωνιστική του Φάιναλ 8 του Γιουρόπα Καπ κάνοντας επίδειξη δύναμης με αντίπαλο την… Ουγγαρία!

Η ομάδα του Σάντρο Καμπάνια επικράτησε 10-5 (!) των Μαγυάρων και ανέτρεψε το εις βάρος της κλίμα από την ήττα της πρεμιέρας από τους Ισπανούς, μπαίνοντας ξανά στο παιχνίδι της πρώτης και δεύτερης θέσης.

Στο πρώτο ημίχρονο η «Σετεμπέλο» (Δύσκολη λέξη), ήταν τρομερή στην άμυνα και μπροστά βρήκε τρόπο για να πάρει ουσιαστικά διαφορά νίκης (ημίχρονο 5-1).

Οι παίκτες του Μαρτζ δεν μπορούσαν να αντιδράσουν και εμφανίστηκαν αγνώριστοι, δείχνοντας στην Εθνική Ελλάδος πόσο κρίμα είναι που δεν την κέρδισε στην πρεμιέρα της διοργάνωσης.

Οι Ούγγροι ολοκλήρωσαν με χαρακτηριστική αστοχία 5/23 σουτ ενώ οι Ιταλοί είχαν το αξιοπρεπές 10/26.