Ήττα για τη Βουλιαγμένη

Την ήττα από την Εθνική ομάδα της Κίνας με 10-5, γνώρισε ο ΝΟ Βουλιαγμένης στο κολυμβητήριο της Γλυφάδας, στον αγώνα που έριξε την αυλαία στο Challenge Cup γυναικών. Αυτός ήταν ο δεύτερος αγώνας της ομάδας του Λαιμού με τις Κινέζες (υπενθυμίζεται ότι την περασμένη Τρίτη 1/5, ο ΝΟ Βουλιαγμένης επικράτησε της Κίνας με 11-9) και πλέον το ενδιαφέρον στρέφεται στους τελικούς του πρωταθλήματος της Α1 γυναικών, την ερχόμενη εβδομάδα κόντρα στον Ολυμπιακό (11/5).

Η ομάδα της Κίνας πήρε προβάδισμα ενός τέρματος στο τέλος του ημιχρόνου (2-3) και αύξησε σιγά σιγά την διαφορά, με αποκορύφωμα την τελευταία περίοδο όπου σκόραρε 5 γκολ και διαμόρφωσε το τελικό 10-5.

Ο αγώνας διεξήχθη υπό καταρρακτώδη βροχή.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ- ΚΙΝΑ 5-10
Οκτάλεπτα: 2-2, 0-1, 1-2, 2-5

ΝΟ Βουλιαγμένης (Αλεξία Καμμένου):Κούβδου, Νίχαους, Χυδηριώτη, Τζελέπη, Κώτσια, Ξενάκη 2, Μαυρωτά, Πάτρα 1, Κούλχαας 1, Διαμαντοπούλου, Λούδη Α., Αντωνιάδη, Κοτσιώνη, Νίνου Π. 1, Νίνου Ε.

Κίνα (Νταλί Γκονγκ): Μπενγκ Λιν, Ζάι Βιγκ 1, Μέι Ξιανχοάν, Γουάνγκ Ξιάν 2, Ξιόνγκ Ντινχαν, Γκουό Νιγκ, Νονγκ Σαναέγκ 2, Ντενγκ Ζιαβέν, Ζαγκ Ντανί 1, Τσεν Ξιάο, Ζαγκ Ζιγκ 4, Σεν Γινένγκ, Λι Γιβέν, Γκουανάν Νι

Διαιτητές: Σταυρίδης, Κατσώνης